PARTNER PORTALU
Gdy zaleje nas sąsiad - sufit napinany zatrzyma wodę

Gdy zaleje nas sąsiad - sufit napinany zatrzyma wodę

Autor: Anna Sołomiewicz
08 maj 2017 23:25

Mieszkając w bloku nie możemy całkowicie wyeliminować zalania naszej łazienki przez sąsiada. Dlatego warto zainwestować w sufit napinany, który uchroni nas przed przykrymi konsekwencjami takiej sytuacji.

Ze względu na stałą obecność wilgoci, jak i ryzyko zalania przez sąsiadów, łazienka jest najtrudniejszym pomieszczeniem, jeśli chodzi o dobór sufitu. Niestety w takich warunkach podwieszany sufit kartonowo-gipsowy może sobie nie poradzić. Dlatego w łazience warto zainstalować wodoodporny sufit napinany, z folii PVC.

PVC (popularnie nazywane w Polsce PCV), ze względu na swoje właściwości, wykorzystywane jest do produkcji sufitów napinanych. Tworzywo to jest:

- bardzo lekkie

- trwałe

- odporne na wilgoć i odbarwienia.

Poza tym materiał ten może być wykonany w zróżnicowanej fakturze i kolorystyce. Można nawet nadrukować na nim dowolną grafikę lub fotografię. Dzięki temu sufity napinane komponują się z nowoczesną aranżacją.

Łatwy montaż 

Instalacja sufitu napinanego trwa bardzo krótko i nie wymaga specjalnego przygotowania wnętrza:

1. Błonę PVC docina się do kształtu i wymiaru pomieszczenia

2. Podwiesza się ją do specjalnie wykonanych listew i profili z aluminium, dzięki którym możemy modyfikować ukształtowanie konstrukcji.

3. Materiał ogrzewa się, za pomocą gazowych nagrzewnic, do wysokiej temperatury.

4. Po ostygnięciu błona napina się i zyskuje właściwości bardzo sztywnej membrany, która po nacisku, po krótkiej chwili, wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Odporne na wilgoć

Wielu sufitów podwieszanych nie można montować w łazience, ponieważ zatrzymują one wilgoć. Natomiast sufity napinane Alteza skraplają parę wodną na swojej powierzchni, nie zatrzymując jej. Dlatego po kąpieli wystarczy wywietrzyć łazienkę, a przestrzeń powyżej sufitu nadal pozostaje sucha.

Dzięki temu, iż folia PVC nie chłonie wody, nie ma zagrożenia powstania pleśni. Poza tym specjalne profile łazienkowe zapewniają stały obieg powietrza, między folią, a pierwotnym sufitem.

Zalanie przez sąsiadów

Niestety zdarza się, iż sąsiadowi z góry wypadnie wąż od pralki lub pęknie rura wodociągowa. Po takim zalaniu łazienka nadaje się zazwyczaj do generalnego remontu. Na szczęście folia PVC nie tylko nie ulega zniszczeniu, ale też, jak parasol, chroni pomieszczenie przed zalaniem.

Cała woda zamiast spłynąć na naszą podłogę, zatrzyma się na folii. Na suficie utworzy się specyficzne wybrzuszenie, z którego w łatwy sposób można usunąć wodę. Dzięki temu unikamy malowania, montowania i wymieniania.

Morski nadruk

Osoby, które chcą wprowadzić do łazienki morski motyw, mogą to łatwo zrobić za pomocą odpowiednich płytek, akcesoriów łazienkowych czy dekoracji. Dzięki możliwości nadruku, wprowadzić go może również sufit Alteza.

Wystarczy iż, na folii wydrukujemy zdjęcie:

- ławicy ryb

- podwodnej roślinności

- czy śródziemnomorskiego nieba.

Nawet w bloku

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż rozwiązania to można stosować nawet w łazienkach, które znajdują się blokach. W odróżnieniu od sufitu podwieszanego, sufit napinany obniża pomieszczenie jedynie o 3 centymetry. Jeżeli użyjemy do tego jeszcze srebrzystej lub lustrzanej folii PVC, uzyskamy efekt optycznego powiększenia małego salonu kąpielowego.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także