Higiena w toalecie: poznaj różne sposoby

Higiena w toalecie: poznaj różne sposoby

Autor: Anna Sołomiewicz
19 sty 2018 14:24

Jak zadbać o higienę intymną w toalecie? Istnieje kilka sposobów, z których możemy wybrać najbardziej właściwy dla siebie.

Wśród inwestorów zwiększa się świadomość istnienia rozwiązań dedykowanych specjalnie do dbania o higienę intymną. Do dyspozycji osoby urządzającej łazienkę lub toaletę jest kilka ciekawych opcji. 

Tradycyjny bidet

Najpopularniejszym i jednocześnie najstarszym z prezentowanych dzisiaj rozwiązań jest bidet. W niektórych krajach Europy Południowej obecny jest w niemal każdym domu. Chociaż w Polsce jego popularność nie jest aż tak duża, coraz więcej osób decyduje się na montaż pełnego kompletu ceramiki sanitarnej i urządzenie w swojej łazience strefy intymnej z w.c. i bidetem.

Wybierając elementy z jednej serii możemy stworzyć spójną wizualnie aranżację łazienki i jest to z pewnością duża zaleta tego rozwiązania (praktycznie wszyscy producenci ceramiki sanitarnej mają w swojej ofercie bidety, które idealnie będą pasować nie tylko do misek toaletowych, ale i umywalek z tej samej kolekcji). Zaletą jest także jego niewielki koszt - ceny bidetów zaczynają się bowiem już na poziomie ok. 300 zł.

Bidet powinny wybierać jednak osoby dysponujące większym wnętrzem, bowiem w małej łazience czy toalecie może zwyczajnie nie być miejsca na dwa oddzielne elementy wyposażenia. 

Zobacz także >> Podwieszana ceramika: 10 kolekcji z polskich sklepów

Bateria typu bidetta

Ciekawą alternatywą dla bidetu, która idealnie sprawdzi się w łazienkach o ograniczonym metrażu, gdzie nie ma miejsca na zainstalowanie bidetu, jest bateria bidetowa. Co to takiego? Bateria umywalkowa wyposażona w dodatkową rączkę bidetta, która połączona jest z baterią umywalkową długim wężem.

Rączka ma niewielką główkę prysznicową, która umożliwia wygodne podmycie miejsc intymnych - wystarczy odkręcić kran i za pomocą specjalnego przycisku przełączyć wodę, która zamiast z wylewki baterii umywalkowej, wypłynie z główki bidetty. 

Taka bateria, oprócz swojej podstawowej funkcji, jest również bardzo przydatna podczas domowych prac, pomagając napełnić wodą wiadro lub miskę. 

Toaleta myjąca

Rozwiązaniem cieszącym się coraz większą popularnością, nie tylko wśród pasjonatów nowych technologii, są toalety myjące. Do niedawna kojarzące się głównie z egzotyką z Dalekiego Wschodu, obecnie stają się coraz powszechniejsze w polskich domach. Na czym polega ich działanie? 

Toaleta myjąca wyposażona jest w specjalną dyszę, z której - po uruchomieniu za pomocą panelu sterującego zintegrowanego z toaletą lub zdalnego pilota - wypływa woda, obmywająca miejsca intymne. Wiele toalet myjących oferuje różne programy mycia, charakteryzujące się różnym natężeniem strumienia wody, a także funkcję suszenia czy podgrzania deski toaletowej.

Toalety myjące to świetna alternatywa dla klasycznych bidetów - łączą bowiem funkcje bidetu i zwykłej miski w.c., dzięki czemu pomagają oszczędzić miejsce w łazience. Wciąż jest to jednak rozwiązanie stosunkowo drogie. Osoby szukające opcji bardziej przystępnej cenowo lub też, po prostu, nie chcące rezygnować z dotychczasowej miski toaletowej, mogą zaopatrzyć się w deskę myjącą, którą montuje się na istniejącej misce w.c.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także