PARTNER PORTALU
Jak urządzić nowoczesną łazienkę? 5 wskazówek i bezpłatny poradnik do pobrania!

Jak urządzić nowoczesną łazienkę? 5 wskazówek i bezpłatny poradnik do pobrania!

Autor: Justyna Łotowska
16 wrz 2022 12:00

Jak urządzić łazienkę, która będzie w 100% odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom każdego użytkownika? Liczą się dobry pomysł, sprytne rozwiązania, nowe technologie i produkty wysokiej jakości. Dobrze wie o tym marka Roca! Poznaj 5 wskazówek aranżacji łazienki dla Ciebie i dowiedz się, gdzie szukać pomysłów i inspiracji!

Aranżacja łazienki nie jest prosta, i to niezależnie od metrażu. Małe łazienkowe wnętrza czasem urządza się wręcz trudniej - nie mają okna, a na kilku metrach kwadratowych trzeba zmieścić wszystkie niezbędne funkcje - kąpielową, toaletową, strefę umywalki, miejsce na przechowywanie, a często także pralkę i suszarkę. 

Gdy z kolei dysponujesz przestronnym pomieszczeniem, wyzwaniem jest jednorodna stylistyka i zagospodarowanie przestrzeni tak, by nie marnować jej potencjału i by zmieścić się w zakładanym budżecie. 

Najważniejszy w aranżacji łazienki jest dobry plan i czerpanie wiedzy oraz inspiracji z właściwych źródeł. Właśnie dlatego marka Roca, słynąca z wysokiej jakości produktów do wyposażenia łazienek i ze współpracy z najwybitniejszymi designerami  na świecie, co roku inspiruje swoich klientów i wszystkich, którzy szukają dobrych pomysłów do łazienki, wydając bezpłatny poradnik Akademia Roca. W 2022 roku jego hasło przewodnie to Łazienka dla Ciebie.

Czego dowiesz się z nowego poradnika Roca? Na co zwracać uwagę, projektując łazienkę w 2022 i 2023 roku? Oto 5 najważniejszych wskazówek:

1. Łazienka musi być dostępna dla wszystkich

Niby oczywista sprawa - z łazienki korzystają różni użytkownicy, mali i duzi, sprawni i nieco mniej, młodzi i starsi. Projekt powinien uwzględniać potrzeby każdego z nich. Pomocą służą produkty łazienkowe dopasowane do możliwości i oczekiwań różnych osób. Przydadzą się też ułatwienia - brodzik, na którym się nie poślizgniesz, wygodna do wchodzenia i wychodzenia wanna, toaleta myjąca to tylko niektóre z nich.

2. Łazienka powinna koić zmysły

Łazienka to przestrzeń, której zadanie to zapewnienie odpoczynku i relaksu, reste po trudnym dniu i dopieszczenie zmysłów. Dlatego warto zadbać, aby jej wystrój był pełen harmonii, kolory jasne i dobrze działające na emocje, a design - wartościowy i cieszący oczy. Wszystkie elementy powinny być dopasowane do siebie, a rzeczy - wysokiej jakości, najlepiej pochodzące  z pracy rąk ludzkich.

3. Zrównoważona, ekologiczna i oszczędzająca zasoby łazienka to podstawa!

Ekologiczne rozwiązania w łazience to dziś nie fanaberia, a oczywistość. Rok 2022 pokazał, że każdy powinien oszczędzać zasoby, nie tylko, by zapewnić lepszą przyszłość planecie, ale by zmniejszyć rosnące koszty życia. Dlatego współczesna łazienka jest wyposażona w produkty oszczędzające wodę oraz wykonane w sposób zrównoważony i z naturalnych materiałów. 

4. Łazienka pełna technologii

Technologia ma za zadanie ułatwiać życie i dawać komfort nieosiągalny bez niej. Intelignetne rozwiązania, takie jak baterie bezdotykowe, toalety myjące, elementy automatyki budynkowej to już dziś standard w wielu nowoczesnych łazienkach. Dochodzą do tego jeszcze innowacyjne materiały, które wydłużają żywotność sprzętów, ułatwiają sprzątanie i zapobiegają osadzaniu się zanieczyszczeń czy bakterii.

5. Łazienka ładna, czyli jaka? 

Na końcu kwestia estetyki - łazienka powinna się nam podobać. Jak to zrobić? Gusta są różne, różnią się też wnętrzarskie trendy, z których wiele jest chwilowych. Pamiętaj, że klasyka i ponadczasowość zawsze się obronią!

Chcesz wiedzieć więcej, jak urządzić łazienkę dla Ciebie? Poszukaj inspiracji w poradniku Akademia Roca! Teraz można pobrać go całkiem za darmo na stronie firmy Roca - szukaj jej pod tym linkiem

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także