PARTNER PORTALU
Jak zadbać o fugi? Potraktuj je... parą!

Jak zadbać o fugi? Potraktuj je... parą!

Autor: Redakcja Łazienka.pl
05 sty 2018 10:35

Jedną z najbardziej uciążliwych czynności jest czyszczenie fug w łazienkach. Radzimy jak w prosty i szybki sposób pozbyć się nagromadzonego w tych miejscach osadu.

Postanowienia noworoczne często dotyczą także kwestii wprowadzenia większej harmonii i porządku w naszym otoczeniu. Gdy mija gorączkowy okres bożonarodzeniowej krzątaniny nadchodzi czas, by zabrać się z nową energią do wdrażania swoich postanowień. Czysty dom z pewnością pomoże dobrze zacząć kolejny rok.

Jednym z często odkładanych na później zadań, także spośród tych które podejmujemy w przedświątecznym szale porządkowym, jest usuwanie osadu wapiennego osiadłego w fugach pomiędzy płytkami ceramicznymi. Kiedy jak nie w nowym roku warto zabrać się za przywrócenie im pierwotnego, estetycznego wyglądu?

Nie nastawiaj się pesymistycznie do tej pracy: zapomnij o szczoteczce do zębów, silnym detergencie i żmudnym szorowaniu! Korzystając z parownicy Kärcher (np. SC 3) uporasz się z tym bardzo szybko. Gorąca para wodna i okrągła szczoteczka na dyszy parowej w mgnieniu oka poradzą sobie z problemem. Po czyszczeniu osusz powierzchnię szmatką.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także