Jak zadbać o siebie podczas kąpieli

Jak zadbać o siebie podczas kąpieli

Autor: Anna Usakiewicz
10 marz 2016 08:01

Gorąca kąpiel pozwoli nam się rozgrzać, zrelaksuje oraz wspomoże regenerację przesuszonej skóry.

Udana kąpiel ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Jak zatem dbać o siebie podczas kąpieli i na co zwrócić uwagę zanim zanurzymy się w gorącej kąpieli z pianą? 

Obecnie rynek łazienkowy obfituje w produkty mające za zadanie umilić nam czas kąpieli. Dzięki nim, w zaciszu własnego domu osiągniemy odprężenie podobne do tego, co oferują salony SPA. - Każdy z nas znajduje inny sposób na odpoczynek, każdemu, bowiem co innego sprawia przyjemność i co innego relaksuje. Dlatego też warto skorzystać z wielu udogodnień, które dostępne są na rynku urządzeń kąpielowych. Dzięki nim szybko osiągniemy wspaniałe odprężenie, zwłaszcza po ciężkim dniu lub gdy jesteśmy zestresowani - radzi Marcin Wargoś, product manager w firmie Sanplast.

Po pierwsze wygoda

Duże znaczenie ma wanna, w której się relaksujemy. Dlatego też powinniśmy zadbać o to, żeby była ona odpowiednio dopasowana nie tylko do wielkości czy stylu łazienki, ale także i może przede wszystkim do gabarytów użytkowników. Obecnie możemy wybierać wanny pod kątem kształtów, wymiarów, oraz materiału, z jakiego zostały wykonane. Szeroki wachlarz produktów obecnych na rynku, pozwala na odpowiednie dopasowanie wanny niemalże do każdego pomieszczenia, a także do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Po drugie masaż 

Szybszy i bardziej efektywny relaks zapewni wanna wyposażona w system hydromasażu. Zarówno wanny o standardowych, jak i te o bardziej złożonych kształtach mogą posiadać jeden z trzech systemów masażu: powietrzny, wodny lub mieszany (wodno-powietrzny). Hydromasaż ma dużo większą siłę oddziaływania niż tradycyjny masaż. Masowanie ciała silnymi strumieniami wody, czy powietrza, wpływa korzystnie na ukrwienie skóry, usuwa zmęczenie, uspokaja i odpręża. Działa kojąco na układ nerwowy i psychikę człowieka. Taki hydromasaż wzmocniony dodatkowo aromatycznymi olejkami (aromaterapia) lub kolorowym podświetleniem wody (chromoterapia) sprawi, że kąpiel stanie się o wiele przyjemniejsza.
W zależności od wyboru zapachu olejków taka kąpiel odpręży, pobudzi lub wzmocni nasz organizm. Podobnie zadziałają kolory wchodzące w skład chromoterapii. Terapia kolorami, wspomaga leczenie wielu chorób, m. in. układu pokarmowego, oddechowego i krążenia, nerwobóli, nerwicy i depresji psychicznej. 

Po trzecie dodatki

Komfort kąpieli poprawią dostępne akcesoria kąpielowe. Bez względu na to, czy będą to uchwyty, wygodne zagłówki czy półki na podręczne kosmetyki, ich oferta jest tak szeroka, że z łatwością wybierzemy coś, co będzie odpowiadało potrzebom naszych domowników.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także