Jak zadbać o żelazko parowe?

Jak zadbać o żelazko parowe?

Autor: Redakcja Łazienka.pl
31 paź 2018 21:04

Żelazko jest jednym z podstawowych sprzętów w domu, ale zwykle prasowanie nie należy do naszych ulubionych czynności. W dodatku trzeba o nie odpowiednio dbać, a często nie wiemy jak do tego podejść. Jak dbać o żelazko parowe, żeby służyło nam jak najdłużej?

Jak dbać o żelazko parowe, by służyło nam jak najdłużej i nie niszczyło ubrań? Jakiej wody używać i jak je odkamieniać?

Używanie właściwej wody

Do prasowania absolutnie nie powinno się używać wody mineralnej, wody pitnej z filtra, wody perfumowanej czy z substancjami chemicznymi. Najlepiej za to sprawdzi się woda z kranu tylko odpowiednio odmineralizowana, gdyż osadzający się kamień może zatkać otwory parowe w żelazku, spowodować powstawanie rdzy, a w konsekwencji uszkodzenie urządzenia.

Nie czekaj na awarię żelazka tylko, jeśli korzystasz z wody z kranu, zacznij usuwać kamień przy pomocy filtra. Specjalny dzbanek z filtrem Philips IronCare GC024/10, który zawiera żywicę jonowymienną, pozwala usunąć 99% kamienia z wody. Dzięki temu nawet czterokrotnie zwiększa się żywotność i wydajność żelazka! Używając odkamienionej wody nie musisz obawiać się też, że Twoje żelazko pozostawi brązowe lub białe plamy na ubraniach.

Regularne odkamienianie

W miarę użytkowania, zwłaszcza jeśli korzystamy z wody z kranu, w żelazkach tworzy się kamień. Osadzający się w żelazku kamień jest nie tylko irytujący, ale to też główna przyczyna psucia się żelazek, dlatego urządzenie należy regularnie odkamieniać. I tu pojawia się problem, ponieważ dla większości z nas jest to problematyczne i czasochłonne zadanie. Często szukamy też dodatkowych wskazówek jak to zrobić, a i tak efekt końcowy nie zawsze bywa zadowalający.

Warto wybrać więc żelazko z łatwym systemem odkamieniania, dzięki któremu cały proces będzie szybki i intuicyjny. Nowa seria żelazek parowych Philips Azur posiada ulepszony system odkamieniania Quick Calc Release. Dzięki specjalnej budowie żelazka cząsteczki kamienia łatwo się rozpadają i automatycznie gromadzą się w wyjmowanym pojemniku na kamień. Raz na jakiś czas wystarczy wyjąć pojemnik i opłukać go pod bieżącą wodą, co zajmuje mniej niż 15 sekund.

Komentarze

Zaloguj się