×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jasna łazienka: 15 pięknych projektów z polskich domów

Jasna łazienka: 15 pięknych projektów z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
17 cze 2019 10:11

Łazienka to pomieszczenie, które często ma słaby dostęp do dziennego światła lub nie ma go w ogóle. Dlatego wiele osób wybiera jasną kolorystykę do swoich łazienek. Zobaczcie 15 pięknych przykładów.

Obecnie moda aranżacyjna stała się bardzo śmiała i dosyć dowolna. Łazienkę możemy tak naprawdę urządzić w każdym kolorze, jakiego tylko zapragniemy, sięgając zarówno po bardzo modną w tym sezonie czerń czy żywe kolory, takie jak koral, błękit czy butelkowa zieleń. 

W rzeczywistości jednak, bardzo duża grupa inwestorów zawsze zdecyduje się na ponadczasowe rozwiązania: biel, szarość, beże, a także jasną kolorystykę. Jasne kolory w łazienkach nie są wyborem przypadkowym. To w końcu pomieszczenie, które w znacznej części mieszkań jest pozbawione okien, a nawet jeżeli je ma - dostęp do dziennego światła jest zazwyczaj znikomy. W lepszej sytuacji są właściciele domów, chociaż warto nadmienić, że wiele osób rezygnuje z dużych przeszkleń w łazience z uwagi na przyzwyczajenia i obawę o swoją prywatność. 

Obecność jasnych kolorów w łazience rozświetla wnętrze, sprawia, że staje się ono żywsze, bardziej energetyzujące. Co więcej, jasne kolory - jak doskonale wiadomo - optycznie powiększają wnętrze, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku małych łazienek w blokach. 

Jasna łazienka to nie tylko biel. Chętnie sięgamy również bo jasne odcienie szarości czy beżów. Popularne stało się również ocieplanie wizualne jasnych łazienek elementami z drewna lub imitującymi drewno. Dzięki temu w prosty sposób można uniknąć wrażenia zbyt sterylnego wnętrza. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także