×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jasna łazienka: tak urządzili ją inni

Jasna łazienka: tak urządzili ją inni

Autor: Anna Sołomiewicz
13 lut 2019 10:21

Urządzając łazienkę w jasnych kolorach powiększymy ją optycznie. Zobaczcie przykłady z polskich domów.

Ten rok należy do czerni we wnętrzach. Trendy trendami, jednak my wciąż chętnie sięgamy po jasne kolory w aranżacji łazienek. I nic w tym dziwnego! Jasna łazienka wydaje się przede wszystkim większa, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku niewielkich łazienek w blokach. Jest przy tym również bardziej rozświetlona, co znowu jest ważne, gdyż znaczna część łazienek w polskich mieszkaniach nie ma dostępu do dziennego światła lub ten dostęp jest ograniczony. 

Jasna łazienka nie musi być koniecznie biała. Możemy sięgnąć po jasne odcienie beżów, szarości, a nawet modnych pastelowych odcieni błękitów czy pudrowego różu. Pamiętajmy jednak, że wybierając neutralną kolorystykę łazienki, jak szarość, biel czy beż, mamy większe pole do popisów aranżacyjnych w kwestii dodatków. Te ostatnie, jak choćby wolnostojące akcesoria możemy zmieniać nawet co sezon, pozostając w zgodzie z obowiązującymi trendami aranżacyjnymi. 

Jeżeli nie chcemy, aby jasna łazienka przybrała zbyt szpitalny, "sterylny" charakter, możemy ją wizualnie ocieplić. Najlepiej w tej roli sprawdzą się kolory i rysunek drewna. Możemy sięgnąć po naturalne, ale świetnym zamiennikiem będzie dobrej jakości laminat czy drewnopodobne płytki ceramiczne.

W naszej galerii pokazujemy przykłady projektów jasnych łazienek z polskich domów i mieszkań. Jak Wam się podobają?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także