PARTNER PORTALU
Łazienka dla dziecka: tak urządzisz bezpieczne wnętrze

Łazienka dla dziecka: tak urządzisz bezpieczne wnętrze

Autor: Redakcja Łazienka.pl
01 cze 2018 12:34

Aktualne trendy designerskie pozwalają nam w naszej łazience na iście projektowe szaleństwo. Nieograniczony wybór i dostępność produktów zachęcają nas do odważnych rozwiązań. Zawsze jednak chcemy, zwłaszcza w przypadku rodziny z dziećmi, by łazienka była bezpieczna, praktyczna i… czysta.

Mając dzieci, mniejsze czy też większe, zawsze zależy nam przede wszystkim na ich bezpieczeństwie. Na rynku są jednak dostępne produkty, które o tym „myślą” za nas.

Czy planujecie mieć wannę czy też brodzik firma Sanplast wprowadziła na rynek rozwiązanie Pro Safe System, czyli powłokę antypoślizgową trwale zaaplikowaną na powierzchnię brodzika. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku małych dzieci.

A dla starszaków? Dla starszych dzieci z kolei zaleca się prysznice bezprogowe typu walk-in. Pozwalają one bezkolizyjnie wejść pod prysznic i z niego wyjść. Dla dzieci, które lubią dłuższe kapiele proponowana jest wanna z parawanem lub głęboki brodzik. Zabezpieczy to Was przed zachlapaniem, a jednocześnie ogrzeje zatrzymując powietrze wewnątrz. Firma posiada także w ofercie wszelkiego rodzaju uchwyty, które zwiększą Wasz komfort korzystania z łazienki.

Ma być czysto i już!

To, o czym często myślimy projektując nową powierzchnię łazienki to także fakt, byśmy byli w stanie łatwo i szybko utrzymać ją w czystości. Szczególnie, jak w domu mamy małe dzieci. Dlatego od początku warto postawić na materiały wysokiej jakości, jak brodziki mineralne z serii Space Mineral, które będą wyglądać jak nowe jeszcze przez wiele lat.

Ale jak zachować czystość w łazience przy zwiększonej liczbie użytkowników? Warto już na początkowym etapie urządzania łazienki dla większej rodziny pomyśleć o tych rozwiązaniach, które później ułatwią nam utrzymanie porządku. Codziennie na koniec dnia na pewno warto dokładnie spłukać wannę i kabinę prysznicową, a co najmniej raz w tygodniu przetrzeć je gąbką z wybranym detergentem. Pozwoli to uniknąć osadów z mydła czy kamienia.

Atutem produktów firmy jest fakt, że są one także łatwe do utrzymania w czystości na przykład dzięki zastosowaniu w kabinach prysznicowych czy parawanach nawannowych specjalnej powłoki Glass Protect.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także