×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łazienka ocieplona drewnem: 12 projektów z polskich domów

Łazienka ocieplona drewnem: 12 projektów z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
01 sie 2019 08:39

Kolor i rysunek drewna to sprawdzony sposób na wizualne ocieplenie wnętrza i nadanie mu eleganckiego charakteru. Zobaczcie jak zrobić to w łazience!

Towarzyszące nam od pokoleń jako materiał konstrukcyjny i dekoracyjny we wnętrzach drewno wciąż jest na topie i pewnie nigdy nie wyjdzie z mody. Pomieszczenia, w których jest obecne zyskują przytulny charakter, nabierając jednocześnie elegancji. Wprowadzając jego rysunek i kolor do łazienki, sprawiamy, że ta staje się przestrzenią sprzyjającą relaksowi i wypoczynkowi, w której chcemy spędzać czas. 

Już sam dekor drewna - niekoniecznie autentyczne drewno - może przemienić naszą łazienkę w domowe SPA. Ciepła, brązowa kolorystyka i charakterystyczne słoje i sęki ocieplają wizualnie wnętrze i nadają mu wyszukany charakter. Urządzając łazienkę możemy zatem sięgnąć, oprócz prawdziwego drewna czy naturalnego forniru, po imitacje, chociażby cieszące się dużą popularnością w ostatnich latach płytki imitujące drewno. Do złudzenia przypominają prawdziwe drewno, a znacznie lepiej znoszą wilgoć i kontakt z wodą. 

Niezależnie od tego, czy postawimy na naturalne drewno czy jedną z jego imitacji; dekorem drewna zwieńczymy podłogę w łazience, fronty meblowe czy też wprowadzimy je w postaci detali takich jak łazienkowe akcesoria, obecność koloru i rysunku drewna w pomieszczeniu zawsze je "uszlachetni" i doda domowego klimatu. Zobaczcie sami!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także