Łazienka przy sypialni: praktyczne porady

Łazienka przy sypialni: praktyczne porady

Autor: Anna Sołomiewicz
04 maj 2017 17:47

Łazienka przy sypialni bądź połączona z sypialnią to coraz chętniej wybierane rozwiązanie. Na co zwracać uwagę decydując się na tego typu wnętrze?

Planując urządzić łazienkę z sypialnią zastanówmy się, czy decydując się na takie wnętrze nie ograniczymy komfortu korzystania z łazienki. Przede wszystkim, łazienka z sypialnią bądź przy sypialni nie może być jedyną łazienką w domu. Musimy być przygotowani na podejmowanie gości i zapewnienie im komfortowego korzystania z łazienki, a także wziąć pod uwagę innych domowników, np. nasze dzieci. Czy naprawdę chcemy, aby za każdym razem, gdy chcą skorzystać a łazienki przechodziły przez naszą sypialnię?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na łazienkę połączoną z sypialnią zwróćmy uwagę na kwestie takie, jak wentylacja w pomieszczeniu. Będzie ona szczególnie istotna - nie chcemy przecież spać w wilgotnej pościeli. Ważnym zagadnieniem jest również kwestia podziału przestrzeni. W przypadku pomieszczeń urządzonych obok siebie świetne będą drzwi przesuwne, które nie zabiorą dodatkowego miejsca.

Jeżeli natomiast urządziliśmy łazienkę w tym samym pomieszczeniu, co sypialnia, funkcję elementu działowego może pełnić ażurowy parawan bądź toaletka. Warto wyeksponować w tym miejscu wolno stojącą wannę, która będzie efektownym elementem symbolicznie łączącym funkcję higieniczną i wypoczynkową. W przypadku łazienek urządzonych przy sypialni wanna jest często tym elementem wyposażenia, który wkomponowany jest we wnętrze sypialni i zapowiadającym łazienkę, która znajduje się już za drzwiami. Pamiętajmy, aby schować strefę w.c. Możemy ją całkowicie wydzielić do innego pomieszczenia lub też przynajmniej przesłonić półścianką działową.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także