Łazienka w stylu klasycznym: 14 zdjęć z polskich domów

Łazienka w stylu klasycznym: 14 zdjęć z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
02 marz 2018 10:15

Moda i trendy wnętrzarskie przemijają, klasyka jest natomiast ponadczasowa. Z pewnością dlatego wciąż tak wiele osób decyduje się na łazienkę w stylu klasycznym. Zobaczcie z jakim skutkiem!

Styl klasyczny ma wierne grono zwolenników, którzy cenią ponadczasowość i elegancję klasyki. Jak jednak urządzić łazienkę, aby czuć w niej było ten szykowny, klasyczny klimat?

Frezowania na frontach mebli łazienkowych, wsparta na stylizowanych nóżkach komoda, lustro oprawione w zdobną ramę czy elegancki lub tekstylne kinkiety zamiast minimalistycznych punktów świetlnych - te elementy aranżacji łazienki dodadzą jej klasycznej maniery.

Mile widziane będą również płytki ceramiczne imitujące tradycyjne stare kafle lub płytki układane tak, że nadają ścianie efekt pikowania. Świetnie prezentować się będzie również pasiasta tapeta (lub płytki) bądź tekstylny wzór na ścianie. Kropką nad i może być armatura z klasycznymi kurkami zamiast powszechnie stosowanej dźwigni lub elegancki obraz na jednej ze ścian w łazience. 

W naszej galerii zebraliśmy 14 zdjęć różnych łazienek w polskich domach, których aranżacja w mniejszym lub większym stopniu nawiązuje do stylu klasycznego. Która z nich podoba się Wam najbardziej?

Zobacz także >> Przytulna łazienka: inspiracje z polskich domów

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także