×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łazienka w stylu klasycznym: inspiracje z polskich domów

Łazienka w stylu klasycznym: inspiracje z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
19 sie 2019 10:10

Styl klasyczny nigdy nie wychodzi z mody, dlatego ma swoich wiernych zwolenników. Zobaczcie jak urządzili oni łazienki w ponadczasowej klasycznej manierze.

Styl skandynawski, industrialny, minimalistyczny - w ostatnich latach widzieliśmy prawdziwy boom mody na różne estetyki wnętrzarskie. Mimo to wiele osób pozostało wiernymi wielbicielami klasyki. Styl klasyczny daje nam bowiem pewną gwarancję ponadczasowości wnętrza, które nie wyjdzie z mody za kilka sezonów. 

Urządzając łazienkę w stylu klasycznym możemy sięgnąć po stylizowaną armaturę z dekoracyjnymi kurkami (ciekawe przykłady możecie zobaczyć np. TUTAJ), ale także dodać wnętrzu klasycznego sznytu poprzez meble z frezowaniami na frontach czy eleganckie oświetlenie w formie kryształowego żyrandolu w środku pomieszczenia bądź kinkietów ze stylizowanymi kloszami obok lustra. To ostatnie z kolei dobrze oprawić w solidną, stylizowaną ramę. 

Z klasyczną estetyką harmonizują idealnie naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień (lub ich dobrej jakości imitacje). Kamienny lub drewniany blat wieńczący meble z frezowanymi frontami i dekoracyjnymi uchwytami będzie niczym aranżacyjna kropka nad "i" całego pomieszczenia. Do tego dodajmy płytki niczym cegiełki z fazowanymi krawędziami lub wzorzyste kafle na podłodze, a nasza łazienka w stylu klasycznym będzie gotowa. Oczywiście nie musimy decydować się na wszystkie te elementy jednocześnie. Niekiedy już kilka drobnych detali potrafi wprowadzić do łazienki klasyczny charakter!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także