PARTNER PORTALU
Łazienka w stylu klasycznym: pakiet inspiracji

Łazienka w stylu klasycznym: pakiet inspiracji

Autor: Anna Sołomiewicz
30 lis 2017 09:38

Wszechobecny minimalizm jest być może na topie, ale styl klasyczny ma wiernych zwolenników. Zobaczcie łazienki urządzone właśnie w tej estetyce.

Moda na różne style w aranżacji wnętrz przemija, a klasyka pozostaje ponadczasowa. Dlatego też dla wielu osób to właśnie styl klasyczny jest tym ulubionym. Łazienka urządzona w klasycznej manierze to wnętrze eleganckie, ale też przytulne, domowe, pełne ciepła, którego niekiedy brak sterylnym, minimalistycznym aranżacjom. 

Chcąc urządzić łazienkę w stylu klasycznym mamy ogrom rozmaitych elementów wyposażenia, które świetnie nadadzą się do takiego wnętrza. Na podłogę możemy wybrać płytki ułożone w szachownicę lub wzorzyste kafle w stylu retro; na ścianę - płytki niczym stare kafle, imitujące efekt pikowania lub w paski niczym tekstylna tapeta.

W klasycznych łazienkach świetnie będzie prezentowała stojąca ceramika sanitarna, w formie kompaktu w.c. (zamiast powszechnych obecnie podwieszanych toalet) i umywalki na postumencie. Tę ostatnią z sukcesem zastąpi również umywalka wsparta na eleganckiej konsoli. 

Co poza tym? Z pewnością odpowiednio dobrane meble! W łazience w stylu klasycznym idealne będą kolekcje z frezowanymi frontami, dekoracyjnymi uchwytami, nawet wsparte na stylizowanych nóżkach! Jeżeli drzwiczki będą miały przeszklenia ze szprosami - tym lepiej! Ze zdobnymi meblami idealnie współgrać będzie również lustro oprawione w dekoracyjną ramę. 

Kropką nad i klasycznej aranżacji łazienki będzie natomiast oświetlenie i armatura. Te drobne detale mogą w znacznym stopniu zdeterminować charakter całego wnętrza. W klasycznej łazience sprawdzą się znakomicie kryształowe żyrandole i kinkiety w tekstylnych abażurach oraz baterie utrzymane w stylu retro (wielu producentów ma takie w swojej ofercie). 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także