PARTNER PORTALU
Łazienka w stylu loft: inspiracje z polskich domów

Łazienka w stylu loft: inspiracje z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
17 maj 2019 10:35

Styl loft to jedna z najpopularniejszych estetyk jeżeli chodzi o urządzanie wnętrz w ostatnich sezonach. Zobaczcie jak prezentuje się w łazienkach!

Kojarzący się z surowością i chłodem styl loft cieszy się dużą popularnością również wśród Polaków. Mający swoje korzenie w latach 80. w USA, gdzie panowała moda na przeobrażanie pofabrycznych dużych przestrzeni w apartamenty. I chociaż obecne mieszkania urządzone w stylu loft nie mają wielu cech charakterystycznych tamtych budynków (ogromne okna, wysoki sufit), to czerpią garściami z tamtej estetyki. 

Chcąc dodać naszej łazience loftowego charakteru, warto sięgnąć po okładziny ścienne kojarzące się z niewykończonymi wnętrzami. Efekt nieotynkowanej ściany pomogą nam na przykład osiągnąć płytki ceramiczne imitujące cegłę lub beton. Możemy także zdecydować się na beton architektoniczny lub rzeczywiste pozostawienie nieotynkowanej ściany, jeżeli pod spodem jest cegła. Wówczas należy ją zabezpieczyć przed wilgocią. 

Łazienka w stylu loft to także specyficzne oświetlenie i pozostałe elementy wyposażenia. Z pewnością mile widziane będą punkty świetlne utrzymane w technicznym stylu, lampy wiszące na metalowych łańcuchach czy stylowe edisonowskie żarówki. W łazience w stylu loft świetne sprawdzą się także, bardzo modne ostatnimi czasy, meble na stalowych szkieletach. Metalowa konsola pod umywalkę czy otwarte, metalowe półki będą jak znalazł w łazience urządzonej w stylu loft. 

W naszej galerii zebraliśmy dla Was kilka inspirujących przykładów łazienek urządzonych z industrialną manierą. Jak Wam się podobają?

Zobacz także >> Architekt radzi: jak urządzić łazienkę w stylu loft?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także