PARTNER PORTALU
Łazienka w stylu skandynawskim: pakiet inspirujących zdjęć

Łazienka w stylu skandynawskim: pakiet inspirujących zdjęć

Autor: Anna Sołomiewicz
14 lis 2017 09:36

Styl skandynawski nie wychodzi z mody, a w tym sezonie wraca ze zdwojoną siłą wraz z modą na styl życia hygge. Zobaczcie, jak po skandynawsku urządzić łazienkę.

Urządzenie łazienki w stylu skandynawskim nie jest trudna, a z wszech miar praktyczne. Nawet wówczas, kiedy boom na tę estetykę wyjdzie z mody (chociaż nie zanosi się na to już od kilku lat), jasna łazienka z dużą ilością bieli i drewna pozostanie ponadczasowa. 

Biel i drewno to dwa podstawowe elementy stylu skandynawskiego. Mogą być dozowane w różnych ilościach, ale ich zestaw budzi automatyczne skojarzenia ze Skandynawią. Możemy zatem postawić na białe ściany i drewno (bądź równie dobrze płytki ceramiczne je imitujące) na podłodze, a nasza łazienka zacznie nabierać skandynawskiej maniery.

W łazience w stylu skandynawskim świetnie sprawdzą się również wszelkie dodatki w stylu czarno-białych obrazków w ramkach czy industrialne akcenty w postaci loftowej lampy lub metalowego stołka. Białe ściany możemy wykończyć płytkami niczym tradycyjne kafle, które wpiszą się pięknie w stylistykę skandynawską. 

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami łazienki z oknem, wyeliminujmy firany i zasłony. Odsłonięte okna to standard w skandynawskich domach - Skandynawom zależy bowiem na jak największej ilości wpadającego do wnętrz dziennego światła. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także