PARTNER PORTALU
Łazienka z fototapetą: 20 polskich wnętrz

Łazienka z fototapetą: 20 polskich wnętrz

Autor: Anna Sołomiewicz
17 sie 2016 10:52

Ścianę w łazience wykończyć można na wiele sposobów. Jednym z bardziej efektownych, a przy tym niedrogich, jest fototapeta.

Fototapeta w łazience to jeden z bardziej wdzięcznych sposobów wykończenia ściany w tym pomieszczeniu. A co więcej, również bardzo praktyczny. Fototapeta może bowiem pełnić jednocześnie kilka funkcji. W łazienkach urządzonych w monochromie - pozwala wprowadzić kolor; w małych wnętrzach - stwarza wrażenie większego pomieszczenia, dodaje mu głębi, optycznie je powiększa.

Stanowi również świetny sposób na to, aby wydzielić we wnętrzu konkretne strefy, co w nowoczesnych łazienkach, gdzie dominuje minimalizm aranżacyjny, jest bardzo praktyczną właściwością. Za pomocą fotapety możemy zaznaczyć obecność strefy prysznica, w której nie ma brodzika, a zamiast klasycznych drzwiczek jest pojedyncza tafla transparentnego szkła. Możemy również zaznaczyć strefę kąpieli, miejsce instalacji w.c., pokrywając kolorową fototapetą obudowę jego stelaża.

Oprócz tego fototapeta w łazience stwarza niemal nieograniczone możliwości dekoracji wnętrza. Możemy zdecydować się na abstrakcyjną grafikę, malowniczy widok na zieloną łąkę, zdjęcie w makro-skali, przedstawiające soczyste krople wody na zielonych liściach, czarno-białą fotografię z francuskiego żurnala czy zdjęcie z lotu ptaka na panoramę miejskiej metropolii - możliwości jest nieskończenie wiele. Warto przy tym pamiętać, że fototapeta to jeden z tańszych sposobów dekoracji wnętrza. 

Polacy doceniają zalety fototapet i chętnie sięgają po nie urządzając swoje łazienki. W naszej galerii prezentujemy dziś zdjęcia 20 łazienek z polskich domów, w których ścianę zdobi fototapeta.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także