PARTNER PORTALU
Łazienka z pralką: 10 pomysłów z polskich domów

Łazienka z pralką: 10 pomysłów z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
11 lip 2019 10:25

Jak urządzić łazienkę z pralką, aby była funkcjonalna i estetyczna? Zobaczcie, co zrobili inni!

W wielu polskich mieszkaniach łazienka pełni jednocześnie funkcję domowej pralni. Często inwestorzy muszą się zmierzyć z problemem zmieszczenia sprzętu AGD na - i tak już ograniczonym - metrażu. A prawdziwym wyzwaniem jest zrobienie tego w taki sposób, aby łazienka nadal pozostała estetyczna, a dostęp do pralki był łatwy, a korzystanie z niej wygodne. 

Jeżeli mamy nieustawną łazienkę pełną wnęk i kłopotliwych zakamarków, sprawdźmy czy nie udałoby się właśnie w nich ustawić pralki. Tak usytuowana pralka będzie mnie na widoku, a dodatkowe miejsce nad pralką możemy zabudować i wykorzystać na praktyczny schowek na detergenty czy inne łazienkowe przedmioty. 

Innym sposobem jest wpasowanie pralki pod łazienkowy blat. Taka aranżacja cieszy się sporą popularnością - pralka znajduje się bezpośrednio przy strefie umywalki, jest jednocześnie przekryta blatem, co sprawia, że wydaje się mniej dominować we wnętrzu, a powierzchnia bezpośrednio nad nią w każdej chwili może zostać wykorzystana do odłożenia łazienkowych akcesoriów czy ustawienia kosmetyków. 

Pralkę w łazience możemy też po prostu zaplanować w zabudowie, chowając ją za drzwiczkami. To zdecydowanie najlepszy sposób, jeżeli zależy nam na tym, aby sprzęt AGD pozostał całkowicie niewidoczny. Możemy nawet pokusić się o słupek meblowy w całości dedykowany sprzętom AGD, w którym znajdzie się nie tylko pralka, ale i suszarka. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także