PARTNER PORTALU
Łazienka z pralką: pomysły na zabudowę

Łazienka z pralką: pomysły na zabudowę

Autor: Anna Sołomiewicz
28 lis 2017 08:31

Jak wygospodarować miejsce na pralkę w łazience, aby sprzęt ten nie zepsuł aranżacji? Pokazujemy, jak z tym problemem poradzili sobie inni.

Coraz większą wagę przywiązujemy do estetyki naszych łazienek. Większość z nas wciąż jednak musi myśleć o kwestiach tak przyziemnych, jak ograniczony metraż mieszkania, w tym łazienki.

W polskich łazienkach, zwłaszcza tych w bloku, prawie zawsze jest pralka. Nie zawsze jednak współgra ona z aranżacją, często zajmując sporo miejsca we wnętrzu. Istnieją jednak praktyczne sposoby na wkomponowanie pralki we wnętrze tak, aby zabierała ona jak najmniej cennej przestrzeni, a nawet pozostawała poza zasięgiem wzroku.

Pralkę w łazience możemy np. ustawić na równi z linią dolnych szafek i dodatkowo przekryć ją blatem. Front pralki możemy pozostawić odsłonięty lub też schować go za meblowymi drzwiczkami. Innym sposobem na pralkę jest wpasowanie jej w łazienkową wnękę. Górną część takiej wnęki możemy zabudować dodatkowymi półkami, aby do maksimum wykorzystać przestrzeń. 

Sprzęt AGD możemy również schować w wysokiej zabudowie po sam sufit. Pralkę ustawimy w dolnej części zabudowy, podczas gdy górne półki wykorzystać możemy na przechowywanie detergentów. W ten sposób uzyskamy mały kącik-pralnię w domu. Niektórzy, decydując się na pralkę w wysokiej zabudowie, postanawiają umieścić w niej również suszarkę do ubrań, dedykując cały słupek sprzętowi AGD. 

Zabudowę meblową, w których schowaliśmy pralkę możemy dodatkowo wyposażyć w lustrzane fronty, co pomoże nam optycznie powiększyć łazienkę. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także