PARTNER PORTALU
Łazienka z pralką: pomysły z polskich mieszkań

Łazienka z pralką: pomysły z polskich mieszkań

Autor: Anna Sołomiewicz
07 cze 2019 11:09

Łazienka w wielu mieszkaniach pełni również rolę domowej pralni. Zobaczcie jak zaaranżować wnętrze z pralką, nie tracąc na jego urodzie i funkcjonalności.

Szczęśliwi ci, którzy mogą pozwolić sobie na wygospodarowanie oddzielnego pomieszczenia na pralnię. Jednak w znacznej części polskich mieszkań łazienka pełni również rolę pralni. Dodając do tego fakt, że wiele łazienek w blokach to wnętrza o małym metrażu, urządzenie łazienki z pralką może być nie lada wyzwaniem. 

Nie oznacza to jednak, że łazienka z pralką musi być nieestetyczna czy też, że sprzęt AGD musi zawadzać w innych łazienkowych czynnościach. Wbrew pozorom istnieje kilka fajnych i praktycznych sposobów na urządzenie łazienki z pralką - takich, które sprawią, że wnętrze będzie atrakcyjne i wygodne w użytkowaniu. 

Jeżeli nasza łazienka jest nieustawna i ma dużo różnych wnęk, warto pralkę usytuować w jednej z nich. Dzięki temu do maksimum wykorzystamy dostępne miejsce, a jednocześnie sama pralka znajdzie się nieco "na uboczu". Miejsce nad pralką - zamiast pozostawiać je całkowicie puste - możemy wykorzystać wówczas na dodatkowe półki czy zamknięte szafki, w których będziemy przechowywać detergenty. 

Planując zabudowę w łazience, warto rozważyć wariant wysokiego słupka, na wzór kuchni, w którym ukryjemy pralkę. Możemy ją schować za drzwiami mebla, co sprawi, że nieużytkowana będzie całkowicie niewidoczna, nie "psując" aranżacji wnętrza. Decydując się na sprzęt AGD w wysokiej zabudowie możemy również przy okazji rozważyć montaż suszarki w tym samym słupku.

Schować pralkę za frontem zabudowy meblowej możemy oczywiście również w dolnym rzędzie zabudowy łazienkowej, bezpośrednio pod blatem. Przesłonięcie pralki blatem łazienkowym - nawet jeżeli pozostaje ona na widoku - to również popularne rozwiązanie. Pralka staje się niejako częścią funkcjonalnej zabudowy, a miejsce nad nią funkcjonuje jako praktyczny blat. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także