PARTNER PORTALU
Łazienki w bloku – zobacz gotowe projekty

Łazienki w bloku – zobacz gotowe projekty

Autor: Anna Usakiewicz
15 wrz 2015 08:30

Łazienki w bloku często sprawiają trudności w urządzaniu. Zastany układ wnętrza – chociaż z pozoru niekorzystny – można zaaranżować modnie i funkcjonalnie.

Zdecydowana większość Polaków mieszka w budynkach wielorodzinnych. I chociaż określenie "bloki" używamy już tylko w przypadku starszych budynków, a te nowobudowane chętniej nazywamy apartamentowcami, to problemy z metrażem i funkcjonalnością pomieszczeń pozostają te same. 

Mieszkanie w bloku oznacza określony układ ścian, instalacji, podłączeń. W przypadku łazienki zwykle nie ma możliwości wyburzenia ścian i powiększenie wnętrza; nie ma mowy też o przeniesieniu pionów kanalizacyjnych. A więc musimy radzić sobie z tym, co oferuje pomieszczenie. Jednak wystarczy dobry projekt, kilka pomysłowych rozwiązań i trików architektonicznych, aby nawet z pozoru nieustawne pomieszczenia gwarantowało komfort użytkowania wszystkim domownikom.

Jeżeli samodzielnie nie jesteśmy w stanie sprostać takiemu wyzwaniu, jak urządzenie łazienki w bloku, warto skorzystać z fachowej pomocy architekta, lub podejrzeć gotowe pomysły realizowane w polskich domach. Prezentujemy siedem gotowych projektów łazienek. Wszystkie znajdują się w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych. Zaprojektowane przez architektów - chociaż prezentują bardzo różne style - wszystkie charakteryzują się funkcjonalnością. We wszystkich zmieściła się wanna, a w niektórych także prysznic, chociaż powierzchnia prezentowanych pomieszczeń nie przekracza sześciu metrów kwadratowych. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także