PARTNER PORTALU
Łazienkowe porządki: pamiętaj o podręcznych akcesoriach!

Łazienkowe porządki: pamiętaj o podręcznych akcesoriach!

Autor: Redakcja Łazienka.pl
24 kwi 2019 10:17

Masz w planach sprzątanie łazienki? Nie zaczynaj pracy, dopóki nie będziesz miał niezbędnych akcesoriów.

Łazienka – podobnie jak kuchnia – to jedno z tych miejsc w domu, które odwiedzają wszyscy domownicy. I to kilkakrotnie w ciągu dnia. Łatwo tu o nieporządek i zabrudzenia. Dlatego to miejsce, które często czyścimy.

Bez względu na to, jak często sprzątamy łazienkę – czy są to szybkie, czy nieco dłuższe porządki – musimy mieć pod ręką rzeczy, które nam w tym pomogą. Nie oznacza to wcale konieczności posiadania wszystkiego, co oferuje dział artykułów gospodarstwa domowego w pobliskim supermarkecie. Ważne, aby zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy.

Porządkowe „must have”

Zachlapane krany, osad na wannie, ślady mydła na umywalce, kamień w toalecie – do walki z łazienkowym brudem używamy gotowych detergentów lub – coraz częściej – naturalnych, własnoręcznie przygotowanych środków czyszczących. Jakiekolwiek by one nie były, to – bez zmywaka lub odpowiedniej ściereczki i gumowych rękawic – nie wyczyścimy dobrze naszej łazienki.

- Wiemy, jak bardzo domowe obowiązki potrafią być uciążliwe, jak mało mamy dziś na nie czasu. Dlatego linię Practi wzbogaciliśmy o wielofunkcyjny zmywak, który składa się z trzech warstw: czyścika do szorowania, chłonnej gąbki i irchy – idealnej do polerowania. Ma on szerokie zastosowanie i jest bardzo wytrzymały - podkreśla Marta Krokowicz, Marketing Manager marki Paclan. Zmywak łazienkowy Practi „bathroom expert” idealnie zastępuje ściereczki i czyściki. Wspólnie z oferowanymi przez Paclana gumowymi zapachowymi rękawicami Practi „lemon aroma” tworzą niezastąpioną parę, która umożliwia posprzątanie każdej łazienki.

Używanie rękawic podczas porządków w łazience jest szczególnie ważne z uwagi na stosowane – nieraz bardzo silne – detergenty, i obecne – przede wszystkim przy toaletach – drobnoustroje. Gumowe rękawice z linii Practi chronią przed przenikaniem substancji chemicznych i ścieraniem. Są bardzo wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu, a do tego nie pachną gumą, tylko mają przyjemny, cytrynowy zapach.

Worki „bathroom bags”

Jeżeli szczególnie zależy nam na tym, aby w naszej łazience lub toalecie przyjemnie pachniało, warto sięgnąć po takie rozwiązania jak zapachowe worki na śmieci. W ofercie Paclana znajdziemy bardzo praktyczne worki „bathroom bags”. Nie za duże, o pojemności 15 l, idealnie dopasują się do każdego niewielkiego kosza. Do tego są dyskretnie białe i pachną… truskawkami.

- Łazienka czy toaleta – to zazwyczaj niewielkie przestrzenie. Tu liczy się każdy element, każdy szczegół wystroju. Kosz jest bardzo przydatny w takich miejscach, choć może „straszyć” wyglądem i psuć estetykę wnętrza, zwłaszcza jeśli wystają z niego uszy worka na śmieci o bardzo intensywnym, wyróżniającym się kolorze. Unikniemy takich niepożądanych efektów, jeśli użyjemy naszych prawie przezroczystych worków zapachowych - zapewnia Marta Krokowicz.

Jaki jest więc patent na porządek w łazience? Dobrze dobrane, dobrej jakości akcesoria, które po prostu musisz mieć, aby przywrócić blask, ład i przyjemny zapach w swojej łazience.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także