Mała łazienka – 7 pomysłów dla singli

Mała łazienka – 7 pomysłów dla singli

Autor: Małgorzata Nietupska
24 cze 2016 10:00

Niezależność, samodzielność, indywidualizm to trzy, najważniejsze cechy współczesnego singla. Jego mieszkanie również powinno charakteryzować się odrobiną ekstrawagancji i nowatorskiego pomysłu. Jak stworzyć praktyczne i jednocześnie niebanalne wnętrze dla osoby, która ma wysokie wymagania i mieszka w pojedynkę?

Kiedy nie musimy konsultować swojej decyzji z innymi, nasza swoboda działania ograniczona jest jedynie przez wyobraźnię. Urządzając własne „M” warto pamiętać, że jego wyposażenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Dlatego nawet jeśli większość czasu spędzamy poza domem, a obiady najczęściej jadamy w mieście, dokładnie zaplanujmy aranżację naszej życiowej przestrzeni.

Przemyślany projekt

Największym wyzwaniem podczas urządzania mieszkania jest wykończenie łazienki. Dlatego zanim rozpoczniemy pracę, niezbędne będzie stworzenie przemyślanego projektu i umiejętne rozmieszczenie wszystkich sprzętów, aby znalazło się miejsce na podstawowe wyposażenie – toaletę, umywalkę czy pralkę.

Każdy singiel wie, jak trudno jest wygospodarować odrobinę wolnego czasu na sprzątanie. Dlatego dobrym pomysłem będzie obudowanie płytami gipsowymi zestawu WC ze stelażem podtynkowym. W ten sposób zyskamy dodatkowe miejsce na kosmetyki oraz schowamy zbędne, kurzące się elementy wewnątrz ściany. W zaoszczędzeniu miejsca pomoże nam również umywalka nablatowa osadzona na praktycznej szafce, w której będziemy mogli przechowywać akcesoria higieniczne czy chemię.

Wanna czy prysznic

Decyzja o wyborze wanny lub prysznica podyktowana jest zarówno metrażem łazienki, jak i naszymi preferencjami. Wanna to idealne rozwiązanie dla singli, którzy lubią długie, relaksujące kąpiele i w ten sposób odreagowują całodzienny stres. Kiedy jednak żyjemy na „zwiększonych obrotach”, lepszym pomysłem okaże się kabina prysznicowa. Jest to rozwiązanie nie tylko bardziej praktyczne, ale i ekologiczne. Ponadto jeśli wybierzemy odpowiednia armaturę, prysznic również może być miejscem doskonałego relaksu.

– W łazienkach o ograniczonym metrażu poleca się montaż zestawów podtynkowych. Z jednej strony ukrycie instalacji w ścianie optycznie powiększy przestrzeń, z drugiej pozwoli dostosować wysokość instalacji poszczególnych elementów do indywidualnych preferencji. W ostatnim czasie bardzo modne stały się mocowane w ścianie lub w suficie deszczownice. Dzięki dużej liczbie punktów natryskowych zapewniają doskonały relaks, przypominając kąpiel w strugach letniego deszczu - mówi Aneta Dziedzina, ekspert z Grupy Armatura.

Dla niezdecydowanych, co będzie lepszym rozwiązaniem – wanna, czy prysznic, kompromisem okaże się zamontowanie przy wannie parawanu z odpowiednim zestawem natryskowym

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także