PARTNER PORTALU
Mała łazienka: jak dobierać płytki?

Mała łazienka: jak dobierać płytki?

Autor: Świat Łazienek i Kuchni
15 lip 2019 07:36

Jakie płytki ceramiczne wybierać do małej łazienki? Skorzystajcie z naszych porad!

Płytki ceramiczne to sprawdzony i popularny materiał wykończeniowy. Ich różnorodność może jednak niekiedy przyprawić o zawrót głowy! Tymczasem w małych łazienkach nie ma miejsca na pomyłki aranżacyjne. Dlatego też tak istotny jest wybór, zestawienie, a nawet sposób ułożenia płytek.

Jasne kolory, błyszczące powierzchnie

Pamiętajmy, aby w miarę możliwości sięgać po płytki w jasnych kolorach, gdyż te zawsze optycznie powiększą wnętrze. Innym sposobem na jego wizualne powiększenie jest ułożenie płytek w błyszczącym wykończeniu. Połyskująca powierzchnia odbija światło, duplikuje przestrzeń, sprawia, że łazienka wydaje się większa. Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami wnętrz na wysoki połysk, możemy sięgnąć po modne ostatnimi czasy wykończenie lappato.

Mała łazienka, duży format

W małych łazienkach wbrew popularnemu przeświadczeniu spokojnie możemy zastosować duże płytki ceramiczne. Co więcej, im mniej płytek w łazience, tym wyda sie ona większa, ponieważ poprzez mniejszą ilość pomiędzy płytkami minimalizujemy obecność fug, które mogą nam wizualnie niepotrzebnie poszatkować przestrzeń. Jeżeli już mowa o fugach, sięgajmy po takie, które kolorystycznie harmonizują z płytkami, a unikajmy fug kontrastowych – wówczas osiągniemy efekt niepotrzebnego dzielenia przestrzeni, stracimy na jej jednolitości i taka przestrzeń wyda nam się wizualnie mniejsza.

Dekor – tak, ale ostrożnie

Dekory do małych łazienek wprowadzajmy ostrożnie. Drobne, kolorowe motywy mogą stworzyć niepotrzebne wrażenie chaosu, bałaganu i tym samym przytłoczyć niewielką przestrzeń. Natomiast już dekory w postaci poziomych pasów pozwolą optycznie poszerzyć wnętrze, z kolei wzory pionowe mogą temu wnętrzu dodać dodatkowych centymetrów w wizualnym odbiorze jego wysokości. Ewentualne drobne wzory wprowadzajmy na zasadzie wyróżnienia jednego elementu, np. ściany nad umywalką. Jeżeli chcemy urozmaicić aranżację całej łazienki poprzez zastosowanie dekoracyjnego motywu, bezpiecznie jest sięgnąć po płytki strukturalne.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także