PARTNER PORTALU
Mała łazienka - jak ją urządzać?

Mała łazienka - jak ją urządzać?

Autor: Anna Sołomiewicz
26 maj 2017 09:22

Jak poradzić sobie z małą łazienką, aby wydawała się większa i była funkcjonalna. Poniżej kilka porad.

Urządzenie małej łazienki może być sporym wyzwaniem, jednak w sklepach dostępne są rozwiązania idealne na mały metraż. Dzięki nim, oraz zastosowaniu kilku trików optycznych, możemy zyskać efekt optycznego powiększenia wnętrza, nie tracąc na jego funkcjonalności. 

Lustrzane szafki

Świetnym sposobem na powiększenie optyczne jakiegokolwiek wnętrza są lustra. Ogromna lustrzana tafla wklejona między płytki jest w stanie nawet dwukrotnie powiększyć wizualnie pomieszczenie, jednak stosując taką opcję pozostajemy z dużą ilością niezagospodarowanej przestrzeni...

Dlatego w małych łazienkach idealnym rozwiązaniem są szafki lustrzane. Pozwalają wykorzystać cenne miejsce na przechowywanie, a jednocześnie powiększają wnętrze. Możemy się zdecydować na modele podwieszane lub też na wysoką zabudowę pokrytą taflą lustra, poprowadzoną od podłogi po sam sufit (możemy w niej umieścić np. pralkę).

Wanna, kabina?

Zarówno producenci kabin, jak i wanien mają w swojej ofercie modele idealne na mały metraż. Asymetryczne wanny narożne czy kabiny do narożnika pomieszczenie, ze składanymi drzwiczkami lub półokrągłe, to świetnie rozwiązania do małych łazienek. Jeżeli jednak nie potrafimy wybrać pomiędzy wanną a kabiną, wanna z parawanem będzie dla nas!

Podwieszane sprzęty

W małej łazience nie trudno o wrażenie przytłoczonego wnętrza. Aby je zminimalizować wybierajmy sprzęty podwieszane zamiast stawianych na podłodze. Dotyczy to zarówno mebli łazienkowych, jak i sanitariatów. Tego typu rozwiązania mają wartość dodaną - łatwiej jest utrzymać czystość podłogi w ich okolicach. 

Na wysoki połysk

Oprócz lustra, przestrzeń wizualnie powielają (i tym samym powiększają) również wszelkie rozwiązania na wysoki połysk. Mogą to być zarówno meble z lakierowanymi frontami, jak i płytki ceramiczne z błyszczącą powierzchnią. Odbijające się od połyskujących powierzchni światło dodaje pomieszczeniu lekkości, z kolei odbijające się w nich otoczenie, optycznie powiększa wnętrze.

2w1 (albo i więcej)

Tam, gdzie liczy się każdy cm wnętrza warto zastosować rozwiązania 2w1. Przykładem takiego podejścia do urządzania łazienki są, już wcześniej wspomniane, lustrzane szafki, które pełnią funkcję lustra, szafki, a nowoczesne modele nawet oświetlenia. Dzięki zastosowaniu wielofunkcyjnych rozwiązań mamy praktyczny mebel i zaoszczędzone miejsce. 

Przestrzeń bez granic

Chcąc powiększyć małą kuchnię i salon, łączymy je w jeden open space, tworzymy wspólną przestrzeń, której nadajemy cechy jednego pomieszczenia. Podobnie możemy postąpić w łazience. Na przykład, jeżeli zdecydowaliśmy się urządzić prysznic, możemy wybrać kabinę o minimalistycznej formie, której obecność będzie ledwo widoczna. Możemy także zrezygnować z brodzika na rzecz odpływu w podłodze lub wybrać ultrapłaską powierzchnię prysznicową. Ujednolicenie podłogi w całym pomieszczeniu optycznie je powiększy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także