Mała łazienka: praktyczne rozwiązania na niewielki metraż

Mała łazienka: praktyczne rozwiązania na niewielki metraż

Autor: Anna Sołomiewicz
30 paź 2016 12:33

Urządzenie małej łazienki może być dużym wyzwaniem. Zobaczcie kilka praktycznych rozwiązań, które nam w tym pomogą.

Dysponując niewielkim metrażem, musimy z dużą dozą rozwagi wybierać elementy wyposażenia łazienki. Wybierajmy takie, które jednocześnie nie przytłoczą wizualnie wnętrza, ale będą wygodne w użytkowaniu.

Zwracajmy uwagę zarówno na estetykę, jak i ergonomię rozwiązań. Dobrym pomysłem są elementy wyposażenia pełniące więcej niż jedną funkcję: np. wanna z obudową z praktycznym schowkiem, który pomoże uporządkować przestrzeń łazienki lub meble z relingami zastępującymi tradycyjne wieszaki na ręczniki. Jeżeli chodzi o meble, wybierajmy modele podwieszane lub na nóżkach - nadają one wrażenie lekkości pomieszczeniom.

Urządzając strefę kąpieli w małej łazience wbrew pozorom mamy do wyboru sporo opcji. Możemy zdecydować się na kabinę - najlepiej montowaną w narożniku, bo taka zajmie najmniej miejsca, narożną wannę lub... łączącą funkcję obu tychże rozwiązań kabinę z parawanem. Czasem nawet, jeśli dobrze zagospodarujemy przestrzeń będziemy mogli zamontować obie!

Pamiętajmy jednak, aby wybierane modele dało się dopasować do metrażu. Nie porywajmy się na wolno stojącą wannę, która wypełni całe pomieszczenie, a jeżeli wybieramy kabinę, warto zamontować taką której drzwi możemy w każdej chwili złożyć w harmonijkę. Takie rozwiązanie sprawi, że złożona kabina stanie się niemal niewidoczna (zwłaszcza jeśli wybierzemy płaski brodzik lub zamontujemy kabinę bezpośrednio na posadzce). 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także