PARTNER PORTALU
Mała łazienka: zobacz jak urządzili ją inni!

Mała łazienka: zobacz jak urządzili ją inni!

Autor: Anna Sołomiewicz
11 cze 2019 07:52

Jednym z najpowszechniejszych problemów przy urządzaniu mieszkania jest ograniczony metraż łazienki. Zobaczcie jak radzą sobie z nim inni!

Wielu właścicieli mieszkań w blokach boryka się z problemem niewielkiej łazienki. Jak urządzić ją w estetyczny sposób kiedy wyzwaniem jest nawet ergonomia przestrzeni i zmieszczenie wszystkich potrzebnych sprzętów? Jak uniknąć wrażenia ciasnoty i nie przytłoczyć przestrzeni? Wbrew pozorom istnieje sporo praktycznych sposobów, które pomogą urządzić małą łazienkę, tak aby była funkcjonalna i wydawała się większa. 

Powiększyć optycznie przestrzeń możemy za pomocą różnych wizualnych sztuczek. Najpopularniejszą i znaną niemal każdemu są oczywiście jasne kolory. Oprócz jasnych barw możemy jednak również sięgnąć także po meble lakierowane na wysoki połysk czy dużą ilość luster (możemy je np. wprowadzić w postaci lustrzanych frontów na szafkach, co pomoże zaoszczędzić miejsce). Dobrym pomysłem może być również fototapeta na jednej ze ścian (najlepiej nad wanną bądź w strefie prysznica - tam gdzie ściana pozostaje najczęściej niewykorzystana). 

Podczas urządzania małych łazienek konieczna okazać się może rezygnacja z niektórych elementów wyposażenia. W wielu przypadkach możemy jednak sięgnąć po rozwiązania 2w1, które pozwolą nam zaoszczędzić przestrzeń bez rezygnacji z danej funkcjonalności. Idealnym tego przykładem jest choćby wanna z parawanem, która pozwala na kąpiel w wannie, jak i szybki beztroski prysznic. Inne to wspomniane już lustrzane szafki czy chociażby kabiny prysznicowe ze zintegrowanym relingiem na ręcznik. 

Niezwykle ważnym aspektem małej łazienki jest organizacja przechowywania. Łazienka to wbrew pozorom miejsce, gdzie trzymamy wiele różnych przedmiotów - od środków czystości, po sprzęty małego AGD, jak suszarka, golarka czy depilator. Porozrzucane na blacie łazienkowym nie wyglądają estetycznie, a co więcej przytłaczają przestrzeń. Dlatego też w małej łazience niezbędne są schowki na łazienkowe przybory. Warto zdecydować się na zabudowę meblową na wymiar, która umożliwi wykorzystanie nawet najbardziej nieustawnych zakamarków i skrawków przestrzeni (pod samym sufitem, nad stelażem w.c. etc.)

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także