PARTNER PORTALU
Modna łazienka: tak urządzisz salon kąpielowy

Modna łazienka: tak urządzisz salon kąpielowy

Autor: Anna Sołomiewicz
22 lip 2016 22:56

Jak nadać naszej łazience charakter salonu kąpielowego? Przeczytajcie kilka sprawdzonych sposobów.

Salon kąpielowy od typowej dużej łazienki odróżnia nacisk położony na funkcję wypoczynkową wnętrza. Zazwyczaj salonami kąpielowymi nazywamy przestrzenie, których aranżacja i wyposażenie zachęcają do relaksu i potrafią sprawić, że czujemy się w nich jak w wysokiej klasy domowym SPA. Jak jednak nadać zwykłej łazience charakter takiego wnętrza? Dużą rolę odgrywać będą materiały, jakie zastosujemy na ścianach i podłogach, a także wzornictwo wyposażenia łazienki.

Wolno stojąca wanna, umywalka, bateria

W salonach kąpielowych spotkamy wolno stojące elementy wyposażenia. Duży metraż takich łazienek pozwala na ich wkomponowanie we wnętrze a efektowna forma, którą zazwyczaj mają wolno stojące modele wanien czy umywalek sprawiają, że same w sobie stają się one efektowną dekoracją łazienki. Do wolno stojących modeli ceramiki sanitarnej i wanien warto dobrać również pionową baterię, wpuszczaną w podłogę, która będzie z nimi harmonizować designem i charakterem.

Jeśli w naszej łazience nie mamy miejsca na wolno stojącą umywalkę, możemy wybrać wariant nablatowy, który również wpisuje się w klimat salonu kąpielowego. Umywalki niczym misy są eleganckie i świetnie harmonizują np. z wyeksponowaną wolno stojącą wanną. 

Nie tylko płytki

W aranżacjach salonów kąpielowych często rezygnuje się częściowo z płytek na rzecz innych materiałów. Pożegnanie z płytkami ceramicznymi i wprowadzenie do wnętrza materiałów wykończeniowych typowych dla przestrzeni dziennej mieszkań i domów podkreśla wypoczynkowy charakter pomieszczenia. Ściany możemy np. częściowo pomalować wodoodporną farbą, a podłogę wykończyć drewnem.

Drewno w łazience to jeden ze sprawdzonych sposobów na stworzenie w niej luksusowego klimatu rodem z ekskluzywnego SPA. Chcąc zastosować w łazience naturalny surowiec wybierajmy gatunki egzotyczne, które lepiej znoszą wilgoć. Pamiętajmy również o systematycznej impregnacji materiału. Podatne na wilgoć drewno możemy zastąpić wodoodpornymi panelami lub płytkami ceramicznymi imitującymi drewno. Współcześnie produkowane płytki ceramiczne do złudzenia przypominają drewno, odwzorowując jego rysunek i urodę sęków i różnych wybarwień.

Domowy hi-tech

Salon kąpielowy ma służyć domownikom przede wszystkim do relaksu. Dlatego też warto zainwestować w technologie, które będą sprzyjać wypoczynkowi. Jednym z takich rozwiązań może być wanna z hydromasażem, która przemieni zwykłą kąpiel w zaciszu domowym w seans reaksacyjno-fzjioterapeutyczny.

Producenci wyposażenia łazienek oferują również inne rozwiązania, wynoszące wypoczynek w łazience na całkiem inny poziom. Współczesne systemy natryskowe oferują możliwość dostosowania charakteru strumienia wody do preferencji użytkownika i sprawiają, że nawet biorąc prysznic możemy oddać się błogiemu relaksowi. Mogą być dodatkowo wyposażone w moduły parowe, świetlne i muzyczne. Wypoczynek przy muzyce zapewni również wanna, która odtworzy ulubione piosenki łącząc się za pomocą technologii Bluetooth ze smartfonem, komputerem czy tabletem.

Ogień w łazience

Prawdziwie luksusowy charakter nadamy łazience jeśli wyposażymy ją w kominek. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie wyłącznie dla szczęśliwych posiadaczy domów. Właściciele mieszkań również mogą sobie pozwolić na taką ekstrawagancję. Wystarczy, że zamiast tradycyjnego kominka zamontują biokominek, który nie wymaga podłączenia do komina. Kominek w łazience to niezwykły akcent w aranżacji, który sprawi, że kąpiel w wannie pełnej piany z widokiem na płonący w palenisku ogień będzie wyjątkowym doświadczeniem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także