Modna strefa sanitarna – tak ją urządzisz. Sprawdź nowości i ceny

Modna strefa sanitarna – tak ją urządzisz. Sprawdź nowości i ceny

Autor: Małgorzata Nietupska
03 gru 2014 08:02

Dzięki nim można ciekawie kształtować przestrzeń łazienki w strefie sedesu. Projektować półki, szafki, schowki czy podświetlane wnęki. Stelaże i moduły instalacyjne pozwalają także ukryć wszelkie rury.

Podtynkowe stelaże do instalacji sedesów odmieniły polskie łazienki 10 lat temu. Teraz pojawiło się nowe rozwiązanie – moduły sanitarne. Ich główne zadanie jest takie samo, czyli większa estetyka łazienki, bo maskują wszelkie instalacje (rury i spłuczkę). Czym się różnią?

Stelaże podtynkowe

Po instalacji są na zewnątrz niewidoczne, gdyż po zawieszeniu na nich sedesu obudowuje się je np. płytkami, mozaiką, kamieniem, drewnem, fornirem. Po montażu stelażu w ścianie za sedesem (nad nim i po bokach) powstaje rodzaj pustki o głębokości ok. 20 cm. Można ją dowolnie wykorzystać, np. na szafkę czy półki. Aby zainstalować stelaż, potrzebny jest remont łazienki. Stelaż daje nieskończoną ilość możliwości aranżacji łazienki, której ograniczeniem jest tylko wyobraźnia projektanta.

Moduły sanitarne

To gotowe do instalacji obudowy sedesu. Mogą być wykonane z drewna, szkła czy płyty meblowej. Do ich montażu nie jest potrzebny remont – wystarczy modernizacja samej strefy sedesu. Obudowy mogą mieć po bokach gotowe półeczki czy wieszaki. Moduły dają mniej możliwości aranżacyjnych niż stelaże (choć można wybrać np. kolor szkła lub podświetlenie). Są produktem gotowym do instalacji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także