Modne lustra: 15 sposobów na optyczne powiększenie łazienki

Modne lustra: 15 sposobów na optyczne powiększenie łazienki

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
17 lip 2015 08:10

Lustro - zamawiane na wymiar lub z oferty producenta - jest nieodłącznym elementem wyposażenia łazienki. I nie tylko umożliwia wykonanie codziennej toalety. Dzięki niemu wnętrze nabiera przestrzeni.

Aby najmniejsze nawet pomieszczenie nabrało głębi, wystarczy kilka optycznych trików przy montowaniu lustrzanych tafli. Lustra z kolekcji producentów to zazwyczaj modele stylistycznie dopasowane do mebli, z którymi są sprzedawane. Gotowe komplety będą więc dobrym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy tradycyjnego lustra zawieszonego nad umywalką. Do wyboru mamy te w ramach, podświetlane lub w postaci wiszącej szafki z lustrzanymi frontami.

Optyczne triki

Kiedy nasza łazienka to wnętrze pod skosem dachowym, dużą taflę lustra możemy zamówić pod wymiar – w kształcie idealnie dopasowanym do kąta poddasza. Coraz częściej w polskich łazienkach spotkamy również ogromne lustrzane tafle zamontowane na ścianach równoległych do siebie. Dzięki temu możemy poczuć się jak w gabinecie luster, w których wszystko odbija się w nieskończoność. Łazienka za sprawą tych optycznych trików zyskuje przestrzeni. Podobny efekt da umieszczenie luster na ścianach do siebie prostopadłych – wtedy nawet mała łazienka wydaje się o wiele większa.

Odpowiednie rozmieszczenie

Niezależnie, czy urządzamy toaletę dla gości, łazienkę na poddaszu, czy duży salon kąpielowy, trudno wyobrazić sobie aranżację bez lustra. To przy nim wykonujemy codzienny makijaż, myjemy zęby i układamy fryzurę. Można je montować nie tylko nad umywalką, ale też w bardziej nietypowych miejscach – nad wanną, za sedesem lub przy prysznicu. Lustra wykonane na zamówienie zawiesimy w najbardziej nawet nietypowych miejscach. Kształt dopasujemy również do kształtu skosu dachowego. Prawdą jest jednak, że odpowiednio rozmieszczone szklane tafle mogą zdziałać cuda, jeśli chodzi o optyczne powiększanie wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także