PARTNER PORTALU
Motywy drewna w łazience: projekty z polskich domów

Motywy drewna w łazience: projekty z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
08 kwi 2019 09:40

Przytulna i elegancka łazienka? Motywy drewna to świetna recepta na takie wnętrze!

Dekor drewna to bez wątpienia jeden z najbardziej ponadczasowych, uniwersalnych i jednocześnie urokliwych sposobów na udekorowanie wnętrza. W łazience pozwoli stworzyć bardziej przytulny klimat, ocieplając być może niekiedy zbyt sterylną aranżację. Rysunek i kolor drewna w łazience dodadzą jej także eleganckiego charakteru. 

Chcąc wprowadzić o łazienki motywy drewna, możemy się zdecydować na naturalny materiał, bądź sięgnąć po imitacje, które będą dobrze znosić wilgoć. Na podłodze czy ścianach świetnie sprawdzą się płytki ceramiczne imitujące drewno. Dzięki technologii cyfrowego druku osiągane efekty są bardzo zbliżone do wyglądu naturalnego drewna.

Meble mogą być wykonane np. z naturalnego drewna lub impregnowanego mdf-u. W przypadku tego drugiego, aby osiągnąć efekt pięknego rysunku drewna na frontach i blatach, możemy sięgnąć po naturalny fornir lub laminat. Decydując się naturalne drewno pamiętajmy o impregnacji! Warto również mieć na uwadze, że egzotyczne gatunki lepiej znoszą wilgoć. 

W naszej galerii pokazujemy łazienkowe realizacje z polskich domów, w których drewno odgrywa ważną rolę aranżacyjną.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także