Naturalna łazienka: najświeższy trend 2021. 10 modnych projektów

Naturalna łazienka: najświeższy trend 2021. 10 modnych projektów

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
22 marz 2021 11:50

Kto powiedział, że nie da się obcować z naturą nie wychodząc z domu? Obecna sytuacja na świecie zmusza nas do tego, by w domu spędzać dużo czasu, dlatego do warto wybrać takie wyposażenie i materiały do łazienki, które nie tylko pomogą się zrelaksować, ale wprowadzą przyrodę i zieleń do wnętrz.

Umiłowanie przyrody bardziej niż kiedykolwiek daje się we znaki, gdy na co dzień brakuje nam swobodnego kontaktu z przyrodą. Chcemy wtedy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby otaczać się nią chociaż w domu. Co to oznacza w łazience? Po pierwsze, wykorzystanie naturalnych materiałów do stworzenia wanien czy ceramiki łazienkowej. Po drugie, inspirowanie się motywami i barwami prosto z królestwa roślin. Prostota, szyk i nienachalność to cechy łazienki, w której nastanie błogi relaks.

Co warto wiedzieć o drewnie w łazience: Drewno w łazience: jakie gatunki drewna się nadają?

Aby łazienka nabrała bardziej naturalnego charakteru powinniśmy się skupić na takich rozwiązaniach jak podłoga imitująca drewno, ciepłe barwy na ścianach, żywe rośliny, które uwielbiają wilgotność – na przykład prawdziwy mech.  

Wiosna to idealny moment na wprowadzenie do swojej łazienki nieco naturalnego charakteru. Kilka dodatków lub jedna większa zmiana w postaci nowej kabiny lub wanny potrafią na dobre zmienić całą przestrzeń, która stanie się prawdziwą oazą spokoju i relaksu. W takiej ascetycznej łazience każdy poczuje się prawdziwie połączony z naturą.

Czytaj także: Łazienka ocieplona drewnem: 12 projektów z polskich domów

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także