PARTNER PORTALU
Nowoczesna łazienka: 14 zdjęć z polskich domów

Nowoczesna łazienka: 14 zdjęć z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
17 lis 2017 10:32

Minimalizm dekoracyjny, zabudowa pozbawiona uchwytów, duże powierzchnie i trójwymiarowe struktury - to wszystko znajdziemy w nowoczesnych łazienkach.

Nowoczesna łazienka rządzi się swoimi prawami. Bogate zdobienia, liczne dekoracje i bibeloty są tutaj raczej nie na miejscu. Dominuje minimalizm aranżacyjny, tendencja chowania schowków za wysoką zabudową z frontami pozbawionymi uchwytów i podtynkowe instalacje. 

W nowoczesnej łazience świetnie zdają egzamin wobec tego podwieszane sanitariaty, podtynkowa armatura prysznicowa, a także podtynkowe baterie umywalkowe czy wannowe. Te ostatnie możemy jednak zastąpić np. bateriami wpuszczanymi w rant wanny lub montowanymi na rancie umywalki bądź blacie. 

Ponieważ bogate dekoracje nie pasują do konwencji minimalistycznej, nowoczesnej łazienki, ich rolę przejmują powierzchnie takie jak fronty szafek, podłogi i ściany. Dlatego też w nowoczesnej łazience spotkamy zarówno płytki ceramiczne z fakturą 3D, jak i materiały, których urodą jest ich naturalny rysunek (kamień, drewno, fornir). 

Brak licznych dekoracji sprawia również, że ich rolę przejmują także elementy instalacyjne, takie jak oświetlenie, akcesoria łazienkowe czy ogrzewanie. Efektowny grzejnik płytowy o geometrycznej formie czy komplet wiszących lamp o futurystycznym kształcie dodadzą charakteru aranżacji nowoczesnej łazienki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także