PARTNER PORTALU
Nowoczesna łazienka: 20 zdjęć z polskich domów

Nowoczesna łazienka: 20 zdjęć z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
20 marz 2018 08:55

Brak zbędnych dekoracji, oszczędność aranżacyjna i geometryczne akcenty - tak w kilku słowach możemy opisać aranżację nowoczesnej łazienki. Zobaczcie 20 zdjęć łazienek z domów Polaków, urządzonych właśnie w tym stylu.

Nowoczesna łazienka rządzi się pewnymi prawami. Dla takiej stylistyki charakterystyczna jest oszczędność dekoracji, proste, wręcz kubistyczne formy, duże powierzchnie skrywające praktyczne schowki, podtynkowa armatura i bezprogowa strefa prysznica.

W nowoczesnej łazience raczej nie uświadczymy mebli na stylizowanych nóżkach z frezowanymi frontami. Znacznie bardziej powszechne są meble podwieszane lub wysoka zabudowa, poprowadzona niekiedy od samej podłogi aż po sufit. Prysznic to strefa najczęściej bez brodzika, z odpływem liniowym w podłodze i dyskretnie schowaną w ścianie baterią. Zamontowane na stelażu podtynkowym jest również najczęściej w.c.

Nowoczesna łazienka to nie miejsce na liczne bibeloty. Znacznie bardziej preferowany jest w takim wnętrzu minimalizm. Nie oznacza to jednak, że aranżacja łazienki w nowoczesnym stylu musi być nudna! Rolę dekoracji z powodzeniem przejmują faktury materiałów wykończeniowych. W nowoczesnej łazience świetnie sprawdzą się płytki strukturalne z efektem 3D czy nowoczesna grafika na szkle lub w formie fototapety.

Wolicie klasyczną stylistykę? Zapraszamy TUTAJ.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także