PARTNER PORTALU
Nowoczesna łazienka: gotowe projekty z polskich domów

Nowoczesna łazienka: gotowe projekty z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
20 sie 2019 09:15

Zastanawiasz się jak urządzić nowoczesną łazienkę? Zobacz te trzy gotowe projekty z polskich domów!

Jak urządzić łazienkę, aby nadać jej nowoczesny charakter? Co właściwie oznacza określenie "nowoczesna łazienka"? Z pewnością nowoczesnym nazwać możemy wnętrze, w którym nie brak technologicznych rozwiązań wpływających na komfort korzystania z pomieszczenia. Jeżeli jednak mówimy o stylistyce wnętrza - jakie łazienki są nowoczesne?

Generalnie nowoczesne łazienki to zazwyczaj łazienki dosyć minimalistyczne, z prostymi meblami pozbawionymi frezowań, armaturą podtynkową, podwieszanymi sanitariatami. Strefa prysznica w nowoczesnej łazience jest najczęściej bez brodzika lub z ultrapłaskim brodzikiem, a sama kabina bardzo często przyjmuje postać złożonego z pojedynczej szklanej tafli walk-ina. Często spotkamy również oświetlenie w postaci taśm ledowych, które nadaje futurystycznego charakteru wnętrzu. 

Dosyć ciekawie przedstawia się kwestia dekoracji w nowoczesnych łazienkach. Wciąż możemy spotkać pewne elementy dekoracyjne, ale w dużej mierze rolę ozdobną przejmują materiały wykończeniowe. Ogromnego znaczenia nabiera kolor mebli czy faktura płytek. Dlatego też w nowoczesnych łazienkach znajdziemy często płytki 3D czy meble o odważnych barwach. 

W naszej galerii prezentujemy trzy gotowe projekty nowoczesnych łazienek. Każdy z nich cechuje oryginalność, jednak łączą je pewne cechy wspólne charakterystyczne dla nowoczesnych łazienek. Jak Wam się podobają?

Zobacz także >> Jak unowocześnić łazienkę w wynajmowanym mieszkaniu?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także