PARTNER PORTALU
Nowoczesna łazienka z prysznicem. 10 projektów architektów

Nowoczesna łazienka z prysznicem. 10 projektów architektów

Autor: Anna Usakiewicz
28 gru 2015 08:28

Urządzając nowoczesną łazienkę częściej wybieramy prysznic niż wannę. Taką łazienkę można zaaranżować modnie i funkcjonalnie. Zobaczcie jak to robią architekci.

Bardzo chętnie urządzamy łazienki nowocześnie. Ten popularny w wystroju wnętrz styl cechuje minimalizm, zarówno w kolorze jak i fakturze poszczególnych elementów oraz nacisk na funkcjonalność wyposażenia. Nowoczesna łazienka zwykle urządzona jest w bieli lub jasnych kolorach, a sprzęty wyróżniają  proste, geometryczne kształty. 

W łazienkach urządzonych w  stylu nowoczesnym projektanci stawiają na prostotę we wzornictwie, a także optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz funkcjonalność wszystkich elementów wyposażenia. Zamiast ozdób, dodatków i bibelotów wybierają materiały o charakterze dekoracyjnym oraz wyposażenie, które samą swoją formą zwraca uwagę i zdobi wnętrze.

W strefie kąpielowej nowoczesny styl oraz maksimum funkcjonalności łazienki gwarantuje kabina prysznicowa, szklana ścianka oddzielająca prysznic lub natrysk we wnęce. Dodatkowym, bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie płaskiego brodzika lub zamontowanie kabiny bezpośrednio na posadzce. W nowoczesnej łazience warto postawić na kabinę z delikatnymi profilami lub bezprofilową, a także z minimalnymi uchwytami. Szkło powinno być przejrzyste, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Przestronna kabina szkła przejrzystego pozwoli wyeksponować proste, ascetyczne płytki lub modne i efektowne fototapety w formie nadruków cyfrowych na szkle.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także