Nowoczesna łazienka: zobacz pięć gotowych projektów

Nowoczesna łazienka: zobacz pięć gotowych projektów

Autor: Anna Sołomiewicz
31 sty 2019 10:39

Nowoczesny styl w urządzaniu łazienek jest bardzo na czasie. Zobaczcie trzy różne projekty z polskich domów.

Nowoczesna łazienka ma swoje cechy charakterystyczne. Przede wszystkim powinna być pozbawiona dużej ilości dekoracji. Wszelkie frezowania na frontach, dekoracyjne uchwyty czy bibeloty idealnie sprawdzą się w łazience w stylu klasycznym, niekoniecznie we wnętrzu urządzonym w nowoczesnej manierze. 

Wszechobecny minimalizm koresponduje z formami wyposażenia łazienek. Są one proste, geometryczne, niekiedy asymetryczne, ale nigdy przesadzone. Ciekawą cechą nowoczesnych łazienek są okładziny ścienne, które pełnią rolę dekoracji wnętrza. Ponieważ ze względu na panujący minimalizm, w nowoczesnej łazience znajdziemy niewiele przedmiotów dekoracyjnych, kolo, format czy faktura materiałów na ścianach zyskuje na ogromnym znaczeniu i przejmuje rolę łazienkowej dekoracji. 

W nowoczesnej łazience wiele elementów instalacji pozostaje ukrytych - w ścianach, w posadzce... Popularne są odpływy liniowe i brodziki zlicowane z podłogą. Standardem są podtynkowe stelaże wc i armatura podtynkowa (zwłaszcza w przypadku baterii prysznicowych, ale nie tylko!)

W naszej galerii pokazujemy pięć świetnych przykładów nowoczesnych łazienek z polskich domów. Jak Wam się podobają?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także