Nowoczesna łazienka. Zobacz wnętrza w modnych szarościach

Nowoczesna łazienka. Zobacz wnętrza w modnych szarościach

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
17 marz 2015 08:15

W takich wnętrzach panuje chłodny, minimalistyczny klimat. Szare łazienki, podobnie, jak te w bieli lub beżach i brązach będą modne przez lata, gdyż odcienie te są zawsze na czasie.

Urządzanie łazienki zaczynamy zazwyczaj od rozmieszczenia wszystkich sprzętów i wyboru okładzin ścian. Doskonale sprawdzą się tu z pewnością szare płytki ceramiczne, które stworzą oryginalne tło dla całego wyposażenia. Nie musimy układać ich w całym pomieszczeniu, by nie były zbyt przytłaczające, a jedynie w poszczególnych strefach łazienki – np. nad umywalką czy za sedesem. Kolor szary szczególnie sprawdzi się w aranżacjach w stylu minimalistycznym.

O tym, że ta barwa jest ponadczasowa i nie wychodzi z mody wiedzą również polscy projektanci wnętrz, którzy coraz częściej stosują ją w łazienkach. Szare ściany lub podłoga sprawią, że wnętrze będzie stonowane i eleganckie. Na ich tle dobrze będą się prezentować wszelkie kolorowe dodatki – czerwone ręczniki, zielone dozowniki na mydło lub tradycyjne, białe akcesoria łazienkowe. Jeśli obawiamy się, że szare ściany będą zbyt przytłaczające lub mało wesołe, warto urozmaicić je barwnymi dekorami ściennymi lub kolorowymi płytkami. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także