Okna dachowe – jakie wybrać do łazienki na piętrze

Okna dachowe – jakie wybrać do łazienki na piętrze

Autor: Małgorzata Nietupska
23 sty 2015 08:19

Okna dachowe w łazienkach na poddaszach są bardzo ważnym elementem wyposażenia: zapewniają naturalne światło, świeże powietrze i dekorują. Muszą być przystosowane do podwyższonej wilgotności.

To wielka przyjemność wylegiwać się w wannie i spoglądać w niebo... Jeśli jednak planujesz łazienkę na poddaszu, musisz pamiętać, że okna dachowe powinny być odporne na niszczące działanie wilgoci.

Do wyboru masz modele z aluminium i tworzywa oraz wykonane w technologii rdzenia drewnianego pokrytego poliuretanem. Istotna jest też wentylacja, która zapobiega zaparowywaniu szyby i zagrzybieniu ścian w łazience. Skuteczną wymianę powietrza zapewniają systemy wentylacyjne wbudowane w okna, działające nawet wtedy, gdy jest ono zamknięte.

Przed kupnem okna warto też zastanowić się, jak ma być ono otwierane. Do wyboru są modele obrotowe (z osią obrotu w połowie wysokości skrzydła), uchylne (z osią obrotu w górnej krawędzi) oraz okna uchylno-obrotowe, które łączą w sobie obydwa sposoby otwierania. Sposób otwierania trzeba dostosować do indywidualnych potrzeb, wysokości pomieszczenia, nachylenia dachu i rozmieszczenia łazienkowego wyposażenia. Warto to skonsultować ze sprzedawcą, tak by później nie trzeba było np. stawać na stołku, by otworzyć okno.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także