PARTNER PORTALU
Porady na Walentynki: tak urządzisz łazienkę dla dwojga

Porady na Walentynki: tak urządzisz łazienkę dla dwojga

Autor: Anna Sołomiewicz
14 lut 2018 13:30

Z okazji Walentynek radzimy jak urządzić łazienkę dla dwojga.

Żaden związek nie jest wolny od problemów i sporadycznych kłótni. Nie warto jednak czynić źle zaaranżowanej łazienki powodem jednej z nich. Urządzając łazienkę, z której korzystać będziemy my oraz nasz partner warto zadbać o kilka rozwiązań, które uczynią codzienne użytkowanie pomieszczenia bezproblemowe, a nawet przyjemne.

Strefa umywalki dla dwojga

Jeżeli tylko mamy możliwość, nie oszczędzajmy na tym elemencie wyposażenia łazienki. Zwłaszcza jeżeli oboje z partnerem pracujemy w podobnych godzinach. Strefa umywalki z dwiema umywalkami i dużym lustrem ułatwi poranną toaletę i pozwoli pani domu wykonywać makijaż podczas kiedy pan domu będzie golił zarost - bez niepotrzebnych starć. Jeżeli mamy niewiele miejsca na urządzenie strefy umywalki, zamiast dwóch oddzielnych umywalek, wybierzmy jedną, podwójną, która pozwoli nam zaoszczędzić kilka centymetrów. 

Zobacz pomysły na strefę umywalki dla dwojga.

Wspólne kąpiele

Mieszkając razem, zaoszczędzimy czas, a także zadbamy o intymność w związku, jeżeli od czasu do czasu pozwolimy sobie na wspólną kąpiel (na przykład w taki dzień, jak Walentynki). Aby były ku temu warunki, warto zamontować podwójną kabinę prysznicową lub wannę dla dwojga. Wielu producentów ma modele tak wyprofilowane, aby wygodnie zmieściły się w nich dwie osoby. Jeżeli planujemy brać często wspólny prysznic, oprócz przestronnej kabiny, zaplanujmy również dwa zestawy prysznicowe. Przyda się również praktyczna półka na kosmetyki w strefie prysznica, abyśmy nie potykali się o swoje przybory kąpielowe. 

Sztuka kompromisów

Każdy związek to zbiór kompromisów. Nie obejdzie się bez nich również przy urządzaniu łazienki dla dwojga. Jednym z popularnych dylematów towarzyszących urządzaniu łazienek w polskich domach jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Co zrobić jeżeli starczy nam miejsca tylko na jedno, a nasz partner ma inne przyzwyczajenia kąpielowe? Złotym środkiem może okazać się wanna z parawanem. Zwolennicy wylegiwania się w ciepłej kąpieli będą mieli ku temu sposobność, a amatorzy energicznego prysznica będą mogli wziąć go nie martwiąc się o zachlapanie łazienki dzięki parawanowi.

Porada dla pań: Jeżeli znalazłyście idealne meble/płytki do łazienki, a Wasz partner kręci nosem, że są za mało męskie, spróbujcie przekonać go proponując smart-gadżety do łazienek. Duża część mężczyzn to gadżeciarze. Docenią deszczownię wyposażoną w moduł bluetooth, która połączy się z ich smartfonem czy lustro zintegrowane z głośnikami i łaskawszym okiem spojrzą na frezowane fronty mebli łazienkowych lub płytki z koronkową fakturą 3D.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także