Pranie, suszenie, przechowywanie - pomysły na pralnię w łazience

Pranie, suszenie, przechowywanie - pomysły na pralnię w łazience

Autor: Anna Usakiewicz
15 kwi 2014 07:50

Niemal w każdej łazience trzeba znaleźć miejsce na pralkę oraz kosz na brudną bielizną. Potem trzeba czyste rzeczy poukładać. Jak znaleźć na to wszystko miejsce i zachować porządek? Oto kilka pomysłów

Każdemu od czasu do czasu przyda się dobra rada. Gdy prania - wysuszonego na rozkładanej szuszarce - nie ma gdzie go odłożyć, kosz na bieliznę jest przepełniony, a pralka smutno spoglądą z łazienkowego narożnika. Pranie to koniecznosć, ale bałagan już nie. Jak poradzić sobie z dużą ilością prania przy niewielkim metrażu łazienki? Sprawdź nasze rady. 

Pralka ukryta

Jeżeli zależy nam na zachowaniu reprezentacyjnego wyglądu łazienki, czy też jesteśmy zmuszeni umieścić ją w łazience gościnnej (z powodu braku miejsca lub kłopotów z instalacją odpływową na piętrze), możemy zrealizować jeden z pomusłów na zabudowanie pralki. Jeden z nich to łazienkowa szafy, na którą możemy przezaczyć wnekę - nawet w łazience pod skosem jest to dobry sposób na optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Dolną część takiej szafy zajmie pralka, a jeżeli wnęka jest wystarzczająco szeroka - także suszurka. Przetrzeń nad sprzętami można przeznaczyć na półki, które rozmieszczone w wygodnych odstępach będą pełnić rolę bieliźniarki. Wszystki przesłonią drzwi. Możmy skorzystać z popularnych systemów przesuwnych, albo systemów drzwi skałdanych.

Innym sposobem na ukrycie pralki są np. żaluzje meblowe, a jeżeli zabudowujemy pralkę pod blatem umywalki wystarczy odpowiedniej szeokości front meblowy.

Pralka na widoku

W łazience rodzinnej lub w oddzielnym pomieszczeniu, które pełni w naszym domu funkcję pralni, pralka może pozostawać na widoku. Tak jest wygodnie gdy w domu są dzieci - prania jest sporo, więc wygodny i łatwy dostęp do pralki jest ważny. Także dzieci będą chętniej wrzucać swoje ubranka do kosza na brudną bieliznę lub nawet pomagać w załadowaniu pralki gdy sprzęty będą łatwo dostępne. W sprzedaży są specjalne systemy półek, koszy i wieszaków, które można swobodnie dobierać i łączyć w zestawy. Następnie zamocować w łaziece w taki sposób, aby stworzyć wygodną i funkcjonalną pralnię z miejscem detergenty, kosz na bieliznę. Warto pomyśleć również o wygodnej suszarce, a także wieszakach do odwieszenia np. koszul. Wygodnym rozwiązaniem są półki na które odłożymy czyste pranie. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także