Przechowywanie w łazience – 12 najlepszych pomysłów na zabudowę

Przechowywanie w łazience – 12 najlepszych pomysłów na zabudowę

Autor: Małgorzata Nietupska
01 lip 2015 08:40

Schować można w niej domową pralnię oraz mnóstwo kosmetyków i środków czystości. Praktyczna zabudowa, sięgająca do sufitu to pomysł podchwycony z kuchni! Jest bardzo modna i praktyczna.

Wysoką zabudowę aż do sufitu można mieć w łazience małej i dużej. Zawsze można znaleźć na nią miejsce. Jeśli będzie głęboka, zmieści się w niej pralka. Z kolei płytka wysoka zabudowa to idealne miejsce na kosmetyki oraz środki czystości.

Wygodne przechowywanie

Odpowiednio zaprojektowana wysoka zabudowa jest nie tylko praktycznym, ale i eleganckim wyposażeniem łazienki. Przede wszystkim zwiększa powierzchnię przechowywania. Zdecydowanie ułatwia również utrzymanie w porządku łazienki. Można w niej ukryć wszystko to, co nie chcemy, by było na wierzchu.

W dolnej części wysokiej zabudowy można ustawić pralkę oraz suszarkę (np. w słupku). Warto także przewidzieć w niej kosz na brudną bieliznę oraz detergenty do prania. Czasem wysoka zabudowa jest zbyt płytka, by zmieścić w niej pralkę. Mimo to będzie świetną szafą na przybory i kosmetyki niezbędne w łazience. W części zabudowy można też ukryć instalacje wodno-kanalizacyjne, a nawet kocioł grzejny.

Praktyczna i elegancka

Wygodne rozwiązanie to wysuwane kosze typu cargo. Mogą mieć one szerokość od 25 do 60 cm. Wewnątrz, na półkach z barierkami albo w koszykach, układa się produkty akcesoria łazienkowe i kosmetyki. Jedno delikatne pociągnięcie frontu daje nam dostęp do całej zawartości. Dzięki temu są zawsze łatwo dostępne. Systemy cichego domykania oraz elektrycznego wspomagania otwierania zapewniają komfort użytkowania na co dzień.

Drzwi wysokiej zabudowy można wykonać na zamówienie z drewna, płyty meblowej, lakierowanego MDF-, szkła. Ciekawie wyglądają niestandardowe materiały, np. metalowa siatka (przykład jest w naszej galerii zdjęć).

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także