Przytulna łazienka – zobacz aranżacje ze stylowymi dywanikami

Przytulna łazienka – zobacz aranżacje ze stylowymi dywanikami

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
05 cze 2014 08:00

Puszysty i ciepły, położony np. tuż przy wannie to – piękna dekoracja i potrzebny drobiazg. Dywaniki łazienkowe pozwolą stąpać po przyjemnym podłożu zaraz po relaksującej kąpieli.

Mimo, że dywany kojarzą się raczej z aranżacją eleganckiego salonu lub pokoju, z powodzeniem można położyć je w każdej łazience. Mimo panującego stereotypu, że w wilgotnych warunkach dywaniki stają się mało higieniczne lub trudne do utrzymania w czystości, warto postawić na prawdziwą przytulność. Nie tylko ozdobią, ale też ocieplą wnętrze. Dywaniki można dobierać na zasadzie kolorystycznego kontrastu (np. czerwony na białym tle podłogi) lub tej samej barwy, co okładzina ceramiczna. Puszyste dywaniki, nawet te w niewielkich rozmiarach będą wspaniale ocieplać łazienkę.

Stąpanie po miękkim podłożu to prawdziwa przyjemność, zwłaszcza po wyjściu z kąpieli. Należy jednak pamiętać, że o dywaniki trzeba odpowiednio zadbać. Zazwyczaj wykonane z wełny, dają się prać w pralce automatycznej lub czyścić ręcznie – w zależności od zaleceń podanych na metce. Możemy wybierać pomiędzy zestawami (dywaniki pod sedes, wannę, umywalkę) lub pojedynczymi dywanikami, których zadaniem jest przede wszystkim dekorowanie łazienki i eksponowanie okładziny podłogowej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także