PARTNER PORTALU
Skuteczne i zdrowe odchudzanie: postaw na inteligentną wagę

Skuteczne i zdrowe odchudzanie: postaw na inteligentną wagę

Autor: Redakcja Łazienka.pl
23 paź 2017 17:15

W skutecznym odchudzaniu chodzi nie tylko o masę ciała. Sam jej spadek wiosny nie czyni, a i wzrost nie musi oznaczać fiaska wysiłków. Dlatego kluczowe jest, by poza wskazówką wagi obserwować dodatkowo, jak zmienia się zawartość tkanki tłuszczowej i wody czy masa mięśniowa.

Jeżeli utrata masy ciała następuje w krótkim okresie, ale zawartość tkanki tłuszczowej rośnie lub pozostaje na niezmienionym poziomie, prawdopodobnie organizm pozbył się wody – dzieje się tak na przykład po intensywnym treningu, wizycie w saunie czy w wypadku stosowania diety nakierowanej na szybkie odchudzanie. Jeżeli masa ciała rośnie w średnim terminie, podczas gdy zawartość tkanki tłuszczowej maleje lub pozostaje niezmieniona, najprawdopodobniej nastąpił przyrost masy mięśniowej. Jeżeli maleje zarówno masa ciała, jak i zawartość tkanki tłuszczowej, dieta jest skuteczna, a sukces motywuje do dalszych wysiłków na rzecz przywrócenia i utrzymania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej. 

Waga z funkcją analizy składu ciała Veroval® umożliwia uzyskanie informacji na temat masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, masy kostnej i zawartości wody w organizmie. Wykorzystuje do tego metodę analizy impedancji bioelektrycznej (BIA), opartą o pomiar zróżnicowanego oporu elektrycznego tkanek w połączeniu z innymi danymi, takimi jak wiek, wzrost, płeć, stopień aktywności fizycznej.

Waga automatycznie oblicza zapotrzebowanie kaloryczne oraz właściwą masę ciała. Została wyposażona w wygodny odłączany wyświetlacz z bezprzewodowym połączeniem (także w trakcie pomiaru) i składaną podstawą. Zapamiętuje po 30 pomiarów dla 4 użytkowników.
Urządzenie jest kompatybilne z oprogramowaniem Veroval® medi.connect, umożliwiającym prowadzenie pełnej historii pomiarów, integrowanie i porównywanie wyników z różnych urządzeń Veroval®, ich analizę i wygenerowanie graficznego obrazu, a także udostępnianie danych lekarzowi poprzez e-mail lub on-line. Z platformy można korzystać pobierając oprogramowanie na komputer osobisty lub rejestrując się w bezpiecznej aplikacji internetowej. Urządzenie jest wyposażone w adapter USB-Bluetooth®, umożliwiający przeniesienie danych na komputer.

Wynik analizy ma charakter przybliżony i nie zastępuje profesjonalnej diagnostyki prowadzonej z wykorzystaniem metod medycznych, takich jak np. tomografia komputerowa. Z wag wykorzystujących metodę analizy bioimpedancyjnej nie powinny korzystać osoby posiadające aktywne implanty elektryczne (np. rozrusznik serca), implanty mogące przewodzić prąd (np. sztuczny staw biodrowy) oraz kobiety w ciąży. Każdy szybki spadek masy ciała bez towarzyszącej diety lub intensywnego treningu powinien być przedmiotem konsultacji medycznej i dalszej diagnostyki.

Źródło: Veroval

Komentarze

Zaloguj się