PARTNER PORTALU
Szafka na pralkę – 15 pomysłów z małych łazienek

Szafka na pralkę – 15 pomysłów z małych łazienek

Autor: Małgorzata Nietupska
02 cze 2016 10:00

Pralka w domu jest niezbędna. Gdzie ją schować? Szafka na pralkę wykonana na zamówienie rozwiązuje ten problem. Mały metraż nie ma znaczenia.

Przeciętna pralka zajmuje w łazience powierzchnię o wymiarach 60x60 cm. To dużo, zwłaszcza, że potrzebne jest jeszcze miejsce, by otworzyć jej drzwiczki. Jeśli wybierze się pralkę typu slim, czyli o mniejszej głębokości, można zaoszczędzić nawet pół metra kwadratowego podłogi. Gdy łazienka jest mała, ważny jest każdy centymetr!

Nie tylko pralka

Szafka na pralkę pomaga lepiej zagospodarować miejsce w łazience. Można bowiem wykorzystać przestrzeń nad pralką, a czasami – jeśli pralkę umieści się powyżej podłogi – także pod nią. Pod pralką można zaplanować np. szufladę na detergenty do prania.

Dużo miejsca jest do wykorzystania nad pralką. To świetne miejsce na dodatkowe półki oraz szafki. Mogą być one otwarte albo zamykane drzwiczkami lub żaluzjami. Zabudowa nad pralką może mieć charakter słupka, czyli na szerokość pralki, aż do sufitu. W takiej opcji do wykorzystania jest prawie metr przestrzeni!

Nad pralką można zmieścić też suszarkę elektryczna do ubrań. By wygodnie ją ładować i rozładowywać, warto kupić pralkę i suszarkę ze specjalnym łącznikiem wyposażonym w wysuwaną półkę.

Bardzo modnym rozwiązaniem jest szafa łazienkowa. Najlepiej wykorzystać na nią wnęki w łazience. Wtedy wystarczy zamówić do niej drzwi oraz półki – i gotowe.

Inne praktyczne rozwiązanie to zabudowanie pralki pod blatem umywalkowym. W takiej wersji najlepiej sprawdzają się pralki slim. Blat nad pralką służy do odstawiania kosmetyków i przyborów toaletowych.

Jakie materiały

Szafka na pralkę może być wykonana z płyty meblowej, drewna, a nawet szkła. Warto wybierać materiały odporne na podwyższoną wilgotność. Z jej wykonaniem poradzi sobie każdy stolarz.

Czy zamykąc szafkę z pralką drzwiczkami? Idealna do takiego rozwiązania jest pralka przystosowana do pełnej zabudowy. Jeśli jest to model zwykły (wolno stojący) podczas prania drzwiczki szafki muszą być otwarte. Nie każdemu to odpowiada. Poza tym nie zawsze jest miejsce, by wygodnie drzwiczki otwierać. Wtedy pralkę można schować za żaluzjami albo pozostawić jej front niezabudowany.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także