PARTNER PORTALU
Szara łazienka: 15 projektów z polskich domów

Szara łazienka: 15 projektów z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
31 sty 2018 08:41

Mimo coraz odważniejszych barw mianowanych kolorami roku, urządzając łazienkę wciąż najchętniej sięgamy po stonowane barwy. Na przykład szarość.

W minionym roku soczysta zieleń Greenery była kolorem roku, w 2016 dwóm pastelowym, niemal cukierkowym barwom, Blue Serenity i Rose Quartz, przypadł ten zaszczytny tytuł. Z kolei w tym roku, Pantone ogłosił kolorem roku intensywny fiolet Ultraviolet. Przyglądając się wyłącznie trendom kolorystycznym, można odnieść wrażenie, że wnętrza są pełne rozmaitych barw. W rzeczywistości jednak, od dobrych kilku sezonów, w aranżacjach łazienek Polaków króluje szarość. I nie jest to wcale wybór przypadkowy. 

Szary kolor, chociaż przez niektórych uważany za smutny i ponury, to bardzo wdzięczny kolor w aranżacji wnętrz. Przede wszystkim szarość jest ponadczasowa. Mimo zmieniających się jak w kalejdoskopie tendencji kolorystycznych, szara łazienka nigdy nie wyjdzie z mody.

Co więcej, szary kolor dobrze współgra z niemal każdą inną barwą i stanowi świetne tło dla barwnych dodatków (np. w wyżej wymienionych kolorach roku). Jeżeli lubimy bawić się wnętrzarską modą, szara łazienka to idealne tło dla różnego rodzaju kolorystycznych eksperymentów!

Wreszcie, szarość to kolor, który pozytywnie oddziałuje na nasze zmysły: wycisza, odpręża i relaksuje. Wraz ze zmieniającą się rolą łazienek w polskich domach i ich przemianie w przestrzeń wypoczynku - szary kolor to idealny wybór do łazienek! Z pewnością uważa tak wiele osób, które chętnie urządzają szare łazienki. 15 takich projektów możecie zobaczyć w naszej galerii.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także