PARTNER PORTALU
Szara łazienka: tak wygląda w polskich domach

Szara łazienka: tak wygląda w polskich domach

Autor: Anna Sołomiewicz
13 lis 2018 10:00

Niezależnie od tego jaki kolor jest obecnie najmodniejszy, w polskich łazienkach wciąż królują sprawdzone, stonowane barwy. Jedną z nich jest szarość.

Polacy są coraz bardziej świadomi wnętrzarskich trendów i coraz odważniej wprowadzają je do swoich łazienek. Nie boją się także sięgać po intensywniejsze kolory, jednak... są one obecne zazwyczaj w formie dekoracyjnych dodatków. Wybierając bazę kolorystyczną pomieszczenia, wciąż polegamy przede wszystkim na sprawdzonych, uniwersalnych barwach. 

Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Urządzając łazienkę robimy to na lata, a nie na jeden sezon. Ciężko w jednym roku kłaść zielone płytki, tylko po to, aby za rok przemalowywać ściany lub skuwać je (!) i wykańczać płytkami w kolorze intensywnego fioletu... Zdecydowanie praktyczniej jest postawić na ponadczasowy kolor, który będzie uniwersalne tło, dobrze komponujące się z dającymi się zmieniać z większą częstotliwością drobiazgami. 

Zobacz także >> Szare płytki: 10 modnych kolekcji do łazienek

I właśnie w roli takiego tła świetnie sprawdza się kolor szary! Decydując się na szarą łazienkę zyskujemy jednak nie tylko wnętrze ponadczasowe. Taka łazienka jest również idealnym miejscem relaksu, co wpisuje się w charakter współczesnych łazienek. Szary kolor ma bowiem wyciszające właściwości, uspokaja i pozwala zrelaksować się po długim dniu. 

Jak ładnie urządzić szarą łazienkę? W naszej galerii pokazujemy przykładowe aranżacje z domów Polaków.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także