×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Szybka metamorfoza łazienki: sięgnij po farbę!

Szybka metamorfoza łazienki: sięgnij po farbę!

Autor: Redakcja Łazienka.pl
Dodano: 27 lut 2018 15:14
Zaktualizowano: 27 lut 2018 15:27

Co zrobić jeżeli chcemy odświeżyć wystrój naszej łazienki, ale nie mamy czasu i środków na radykalny remont? Sięgnijmy po farbę!

Wiosna to czas, kiedy w człowieka wstępuje nowa energia do działania. Na skoku endorfin i witaminy D w organizmie korzystają nasze aranżacje, do których chcielibyśmy wnieść powiew świeżości. A gdyby tak tej wiosny pomalować coś więcej, niż pisanki? Podpowiadamy, jak przy pomocy farb renowacyjnych nadać wnętrzom nowe życie!

Chyba każdy chciałby co jakiś czas odświeżyć i upiększyć swój dom bądź mieszkanie. Kiedy jednak u jednych słowo „remont” budzi nowe pokłady energii i napędza do działania, innych może wręcz paraliżować w podjęciu ostatecznej decyzji. I nic w tym dziwnego. Od pomysłu do realizacji droga bywa bowiem wyboista, a skala pracy i wydatków potrafi przygasić nawet największy zapał. Estetycznym, a zarazem niezwykle przystępnym i praktycznym rozwiązaniem może się okazać pomalowanie starych elementów wnętrza na nowy kolor.
W dobie urbanizacji istnieje pewna tęsknota za swojskim, rustykalnym klimatem. Paweł Piotrowicz, ekspert marki V33 podkreśla, że w ten sposób da się dziś „odzyskać” praktycznie wszystko.

– Można się zdziwić, jak dużo do zaoferowania ma jeszcze wysłużona, drewniana podłoga, niemodne płytki ceramiczne w łazience czy meble kuchenne pamiętające kilka ostatnich dekad – podpowiada. – Farby satynowe z gamy renowacyjnej V33 pozwalają odnowić niemal dowolny element aranżacji, także w kuchni i łazience. Możemy nimi malować tanio i szybko, bez podkładu i usuwania pierwotnej powierzchni – dodaje.

Renowacja od serca

Kuchnia to prawdziwe serce domu. A jak wiadomo, o serce trzeba dbać. Konieczność kucia kafelków może przyprawić o szybszy puls, lecz na szczęście jest na to sposób. Czego będziemy potrzebować do szybkiego i taniego odnowienia ściennych płytek kuchennych bądź poczciwej boazerii? Wystarczy farba renowacyjna „Kuchnia i meble kuchenne”, mieszadełko, wałek do powierzchni płaskich, pędzelek do pokrycia narożników oraz… wolne popołudnie.
Aby otrzymać optymalny efekt estetyczny oraz wytrzymałość nowej powłoki, nakładamy minimum dwie warstwy farby.

Jeśli stara glazura ma strukturę porowatą, konieczne może być nałożenie dodatkowej, trzeciej warstwy. Zanim jednak przystąpimy do malowania, pamiętajmy o odpowiednim umyciu oraz odtłuszczeniu ścian i podłóg, zwłaszcza w strefach blisko kuchenki. Oczyścimy je bez problemu detergentem bez dodatków nabłyszczających, a odtłuścimy acetonem bądź benzyną ekstrakcyjną.

Nie bój się koloru w łazience!

Renowacja łazienki to zazwyczaj dość… śliska sprawa. Wszak miejsce to codziennie narażone jest na kontakt z wodą i wilgocią, co ma kluczowe znaczenie przy doborze odpowiednich materiałów. W tym celu V33 opracowało rozwiązania dedykowane do tego rodzaju zastosowań. I tak, płytki podłogowe czy posadzki z marmuru, gresu bądź granitu odnowimy wodoodporną farbą renowacyjną „Płytki podłogowe”. Farbę z powodzeniem możemy zastosować na podłożu z ogrzewaniem podłogowym, aczkolwiek pamiętajmy, by wyłączyć je przed malowaniem podłogi na czas niezbędny do jej ochłodzenia.

Aby nadać nowe życie ściennym płytkom łazienkowym, listwom ceramicznym czy luksferom, warto z kolei sięgnąć po farbę renowacyjną „Płytki ceramiczne”. Jej znakomita rozlewność zapewnia idealnie gładką powłokę, a odporność na stały kontakt z wodą, szamponami, mydłami czy środkami utrzymania czystości pozwala na swobodne korzystanie z przestrzeni. Szeroka gama kolorystyczna pozwala zaś nieco poeksperymentować w łazience. Stonowane odcienie bieli, lnu czy kardamonu można przełamać żywym, pastelowym akcentem o odcieniu pistacji czy laguny. Można się rozmarzyć, prawda?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także