PARTNER PORTALU
Toaleta dla gości: praktyczne porady, dużo zdjęć

Toaleta dla gości: praktyczne porady, dużo zdjęć

Autor: Anna Sołomiewicz
23 lis 2017 09:27

Urządzając toaletę gościnną chcemy aby miejsce to było reprezentacyjne, eleganckie i wygodne w użyciu. Zobaczcie świetne pomysły z polskich domów.

Toaleta dla gości jest jak wizytówka naszego domu. Odwiedzające nas osoby tutaj mają chwilę dla siebie, moment aby przejrzeć się w lustrze, poprawić makijaż, a także... popodziwiać to, jak urządziliśmy wnętrze. 

Urządzając toaletę dla gości pamiętajmy o tym, że powinni oni czuć się w niej komfortowo. Oznacza to zapewnienie nie tylko tak podstawowych elementów wyposażenia, jak umywalka czy miska toaletowa, ale również półki lub wnęki, w której będą mogli położyć torebkę, wieszaka na marynarkę, dobrze oświetlonego lustra czy wreszcie, tak prozaicznej rzeczy jak dyskretnie wkomponowany kosz na śmieci. 

Toaleta gościnna to zazwyczaj niewielka przestrzeń. Istnieje jednak kilka sprawdzonych wizualnych trików, które pozwolą ją nam nieco powiększyć optycznie. Pomocne będą duże lustra, meble wykończone na wysoki połysk, a także fototapeta na jednej ze ścian. Ta ostatnia będzie również efektownym akcentem dekoracyjnym, intrygującym gości. W toalecie gościnnej świetnie sprawdzą się również drobne dekoracji w postaci obrazków czy zdjęć na ścianie.

Mimo, że w łazience dla gości nie przechowujemy wielu przedmiotów, wciąż potrzebujemy przynajmniej jednej szafki na rzeczy całkowicie niezbędne, jak choćby papier toaletowy czy ręczniki. Nie trzymajmy ich na widoku! Najlepiej jest przeznaczyć na nie dyskretną zabudowę, np. nad stelażem w.c. 

Strefa umywalki w toalecie gościnnej jest bardzo ważna, bo zdecydowanie przyciąga wzrok (nie ma zbyt wielu elementów, które mogłyby z nią "konkurować") i korzysta z niej każdy gość. Warto zatem zadbać o ten aspekt wystroju. Elegancka armatura czy designerska umywalka będą jak najbardziej pożądane. To tutaj można się np. pokusić na wkomponowanie wolno stojącego modelu umywalki.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także