PARTNER PORTALU
Urządzamy salon kąpielowy - porady i inspiracje

Urządzamy salon kąpielowy - porady i inspiracje

Autor: Anna Sołomiewicz
17 sty 2018 09:21

Jak urządzić łazienkę w konwencji salonu kąpielowego? Podpowiadamy!

Domowa rola łazienki zmieniła się w ciągu ostatnich kilku sezonów. Z przestrzeni czysto sanitarnej stała się oazą relaksu, miejscem wypoczynku. Dlatego też coraz chętniej urządzamy ją w konwencji salonu kąpielowego. Jak jednak to zrobić?

Wanna wolno stojąca to jeden z najczęstszych elementów aranżacji salonu kąpielowego. Nie jest obowiązkowa (możemy ją zastąpić przestronną, przyścienną kabiną typu walk-in, urządzając strefę prysznica wyposażoną w głowicę natryskową i dysze masujące), jednak wciąż silnie kojarzy się z pokojami łazienkowymi. Obecność wanny wolno stojącej dodaje łazience swoistego prestiżu, a sama wanna staje się dekoracją pomieszczenia.

Zobacz 6 modeli wanien wolno stojących od polskich marek

Wolno stojące mogą być również umywalki. Podłogowe modele umywalek są bardzo eleganckie i świetnie sprawdzą się w salonach kąpielowych. Usytuowane na pięknym postumencie lub w całości zrobione z jednego materiału, mogą mieć rozmaite kształty i kolory. W salonach kąpielowych pięknie wyglądać będą również umywalki-misy stawiane na blat. 

Salon kąpielowy powinien być miejscem przytulnym, bo tylko takie zapewni komfort i relaks. Ciepłą atmosferę zbudują tekstylia - czy to w postaci miękkiego dywanu, czy też zasłon w oknach. Obecność samego okna również jest pożądana w salonie kąpielowym. Jego brak możemy wynagrodzić tapetą z pięknym widokiem lub motywem roślinnym.

W salonie kąpielowym - jak na salon przystało - mogą się również znaleźć meble wypoczynkowe. Wstawianie sofy czy narożnika może być przesadą, ale niewielka leżanka czy wygodny fotel będą pasować jak znalazł do naszego domowego SPA. 

Łazienka w konwencji salonu kąpielowego nie będzie kompletna jeżeli nie znajdą się w niej naturalne materiały (lub chociaż wysokiej klasy ich imitacje). Elegancki wystrój pomoże stworzyć obecność drewnianych bądź kamiennych podłóg, ścian, blatów. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także